Bugün Nöbetçi Noter Hizmeti Verilecek Mi? Türkiye Noterler Birliği (TNB) 11 Ekim 2020 Pazar İl İl Nöbetçi Noter Listesi!

Türkiye'de bir süredir uygulanan nöbetçi noter uygulaması ile alakalı olarak en son güncel bilgiler vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Adalet Bakanlığı'nın nöbetçi noter uygulaması devam ediyor mu? 11 Ekim Pazar günü noterler açık mı? 11 Ekim Pazar günü hangi ilde hangi noterler nöbetçi noter olarak hizmet veriyor? Türkiye Noterler Birliği (TNB) 11 Ekim 2020 Pazar günü nöbetçi noter listesi belli oldu mu?

Bugün Nöbetçi Noter Hizmeti Verilecek Mi? Türkiye Noterler Birliği (TNB) 11 Ekim 2020 Pazar İl İl Nöbetçi Noter Listesi!
11 Ekim 2020 - 10:50

Adalet Bakanlığı'nın hafta içerisinde nıter işlemlerini yapamayan vatandaşlar için hafta sonunda nöbetçi noter uygulamasına geçiş yapması Türkiye'de bir devrim olarak değerlendirilmişti. Türkiye Noterler Birliği (TNB) tarafından belirlenen nöbetçi noterler hafta sonunda da bvatandaşların noter işlemlerini yapabilmelerine olanak tanıyordu. Peki nöbetçi noter uygulaması devam ediyor mu? Bugün hangi noterler nöbetçi noter hizmeti veriyor?

NÖBETÇİ NOTER UYGULAMASI DEVAM EDİYOR MU?

Türkiye'de koronavirüs salgının yayılmasının ardından kamu kurumları tarafından alınan tedbirlerden nöbetçi noter uygulaması da etkilendi. Adalet Bakanlığı'nın almış olduğu karar ile koronavirüs sürecinde nöbetçi noter uygulamasına bir süre ara verildi. İkinci bir talimata kadar nöbetçi noter uygulaması kaldırıldı. Adalet Bakanlığı şu ana kadar nöbetçi noterlik ile alakalı olarak bir açıklama yapmadı. Dolayısıyla Türkiye'de vatandaşlar nöbetçi noter hizmeti alamıyorlar.

BUGÜN HANGİ NOTERLER NÖBETÇİ NOTER OLACAK?

Adalet Bakanlığı'nın nöbetçi noter uygulamasına koronavirüs tedbirleri kapsamında ara vermesine yönelik kararı geçerliliğini sürdürüyor. Bu nedenle Türkiye'de bugün yani 11. Ekim 2020 Pazar günü tüm noterler kapalı olacak. Hiçbir noter nöbetçi noter olarak vatandaşlara hizmet veremeyecek. Tüm illerde noterler 12 Ekim 2020 Pazartesi sabahı mesai saatiyle beraber hizmet vermeye yeniden başlayacaklar.

NÖBETÇİ NOTER UYGULAMASI NE ZAMAN YENİDEN BAŞLAYACAK?Nöbetçi noter uygulaması Adalet Bakanlığı tarafından yönetilen ve Türkiye Noterler Birliği (TNB) koordinasyonunda gerçekleşen bir hizmettir. Sağlık Bakanlığı'nın ve Bilim Kurulu'nun onay vermesi durumunda ilerleyen günlerde nöbetçi noter uygulaması yeniden hizmete girecek. Hizmete giriş açıklamasının yapılmasıyla Türkiye Noterler Birliği (TNB) daha önce olduğu gibi tüm illerde hangi noterlerin nöbetçi noter olarak hizmet vereceğine dair planlamasını yaparak kamuoyuna duyuracak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum