Bugün Hangi Noter Açık? Nöbetçi Noter Listesi Belli Oldu! Nöbetçi Noter Sorgulama

Bugün hangi noter açık? 20 Nisan – 25 Nisan arasında açık olan nöbet noter listesi blii oldu. Türkiye Noterler Birliği nöbetçi noter sorgulama ekranından nöbetçi noter listesi öğrenilmeye başlandı. Nöbetçi noter listesi nasıl sorgulanır? Hangi şehirde hangi noter nöbetçi olacak? Nöbetçi noter hangi işlemleri yapar?

Bugün Hangi Noter Açık? Nöbetçi Noter Listesi Belli Oldu! Nöbetçi Noter Sorgulama
20 Nisan 2020 - 07:26

Türkiye'de koronavirüs önlemleri kapsamında Adalet Bakanlığı'nın aldığı karar neticesinde hafta içi nöbetçi noter sistemine geçildi. Bu sistem ile hem koronavirüs tedbirleri üst seviyeye çıkarıldı hem de vatandaşların noter işlemleri yapılmaya devam ediliyor. Bugün hangi noter açık?

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Türkiye'de koronavirüs önlemleri kapsamında noterlerin çalışma saatlerinin değiştirildiğini açıkladı. Bakan Gül açıklamasında, “Biz Adalet Bakanlığı olarak her birimimizde koronavirüse karşı tedbirleri üst seviyeye çıkardır. Bakanlığımıza bağlı olarak faaliyet gösteren noterler de bu tedbirlerden etkilendi. Artık noterlerin çalışma düzeninde değişikliğe gidiyoruz. Her noter aynı anda açık olamayacak. Noterlerin yarısı açık olduğunda diğer yarısı kapalı olacak. Bu şekilde tesis ettiğimiz nöbetçi noter sistemi ile kalabalık ortamları yarı yarıya indirmiş oluyoruz. Hangi noterin ne zaman açık olacağını Türkiye Noterler Birliği belirleyip kamuoyuna duyuracak.” dedi.

Türkiye Noterler Birliği (TNB) tarafından nöbetçi noterler ile ilgili olarak bir açıklama yapıldı.TNB'den yapılan açıklamada yeni sistemin detayları anlatılırken, “Adalet Bakanlığı'nın kararı gereği nöbetçi noter sistemini hafta içi günlerine taşıyoruz. Bundan böyle noterlerimizin yarısı bir gün diğer yarısı da ertesi gün açık olacak. Hangi noterlerin ne zaman açık olacağını biz belirleyerek kamuoyuna duyuracağız. Nöbetçi noterlerin açık olmasında tek ve çift numaralı sisteme geçiş yaptık. Bundan böyle tek numaralı noterler açık olduğunda çift numaralı noterler kapalı olacak.” denildi.

NÖBETÇİ NOTER SORGULAMA

Türkiye Noterler Birliği nöbetçi noter sorgulama sistemi de belli oldu. Edinilen bilgilere göre nöbetçi noter sorgulama işlemi Türkiye Noterler Birliği'nin resmi internet sitesinden yapılacak. Bu siteye giren vatandaşlar nöbetçi noter butonuna tıklayacaklar. Yeni bir sayfa açılacak ve bu sayfada bir form vatandaşların karşısına çıkacak. Bu formda yer alan şehir ve tarih seçeneği doldurulduktan sonra vatandaşlar ara butonuna tıklayacak. Saniyeler sonra arama yaptıkları gün ve şehre göre nöbetçi noter listesi karşılarına çıkacak.

NÖBETÇİ NOTER LİSTESİ

Nöbetçi noter listesi TNB tarafından her gün ayrı olarak belirleniyor. Yukarıda belirttiğimiz şekilde her gün ayrı olarak nöbetçi noter listesi öğrenilebilir. Her gün yenilenen nöbetçi noter listesinde son dakika değişiklikleri olabiliyor. Vatandaşlar mağdur olmamaları için nöbetçi noter listesini noter işlemi yaptıracakları gün sorgulamaları gerekmektedir.

BUGÜN HANGİ NOTER AÇIK

Vatandaşların internette arama yaptıkları konuların başından “Bugün hangi noter açık” sorusu geliyor. Bu soruya her gün yüzbinlerce vatandaş cevap arıyor. Yanılmamak ve doğru cevabı bulmak için haberimizin içeriğinde verdiğimiz yönergeleri uygulamanız yeterli olacaktır. Bazı şehirlerde hangi noterlerin açık olduğunu biz okurlarımız için haberimizin sonuna ekleyeceğiz. Ancak tamamını eklememizin imkanı yok. Aranılan listeyi TNB'nin internet sitesinden bulabilirsiniz.

BUGÜN İSTANBUL NÖBETÇİ NOTER LİSTESİBUGÜN ANKARA NÖBETÇİ NOTER LİSTESİBUGÜN İZMİR NÖBETÇİ NOTER LİSTESİTumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum