Ekonomi

Bugün Hangi Noter Açık? 15 Nisan 2020 Çarşamba İstanbul, Ankara ve İzmir Nöbetçi Noter Listesi!

Türkiye'de koronavirüs önlemleri kapsamında Adalet Bakanlığı tarafından noterlerin çalışma takviminde değişikliğe gidildi. Buna göre yeni çalışma saatleri ve günleri belirlendi. Hafta içi nöbetçi noter sistemine geçilen Türkiye'de tüm noterlerin aynı anda açık olmasının önüne geçildi. Koronavirüs nedeniyle sosyal izolasyonun sağlanamayacağı yerlerden görülen noterlerde tek ve çift sayılı ayrıma gidildi. Bugün hangi noter açık? Bugün hangi noter nöbetçi? Türkiye Noterler Birliği nöbetçi noter sorgulama nasıl yapılır? Bugün nöbetçi noter listesi belli oldu mu? 15 Nisan 2020 Çarşamba nöbetçi noter listesi belli oldu mu?

Türkiye’de Adalet Bakanlığı’nın yetki alanında bulunan noterler hakkında koronavirüs tedbir kararı verildi. Buna göre sosyal izolasyona aykırı olacak şekilde yığılmaların yaşandığı noterlerde yeni çalışma düzenine geçildi. Bu düzen gereği tüm noterler aynı anda açık olup vatandaşlara hizmet veremeyecekler. Bunun yerine hafta içi nöbetçi noter düzeni uygulanmaya başlandı. Nöbetçi noter belirlenmesinde tek ve çift rakamlı sistem prensip olarak kabul edilip uygulamaya sokuldu.

Adalet Bakanlığı’nın kararı ve yetkilendirmesi neticesinde Türkiye Noterler Birliği, hafta içi nöbetçi noterleri muhtelif bir sistem dahilinde belirliyor. Buna göre nöbetçi noter belirlemede kıstas olarak noter numaraları göz önüne alınıyor. Tek numaralı noterler çarşamba günü nöbetçi noter oluyorlarsa çift numaralı noterler o gün kapalı kalıyorlar. Bir sonraki gün yani perşembe günü ise tek numaralı noterler kapalı kalıyor ancak çift numaralı noterler nöbetçi noter olarak vatandaşlara hizmet ediyorlar.

Türkiye’de resmi işlemlerin merkezi konumunda olan noterler vatandaşlar için çok önemli hizmetler görmektedir. Bu hizmetlerin aksamaması adına hafta içi nöbetçi noter sitemine geçil yapıldı. Peki nöbetçi noterler nasıl öğrenilir? Bugün hangi noter açık? Bu soruların cevabı oldukça basittir. Türkiye Noterler Birliği internet sitesi üzerinden yapılacak sorgulama ile nöbetçi noter listesine ulaşılabilir. İlgili internet sitesine girilir ve nöbetçi noter menüsüne tıklanır. Karşınıza bir form açılacaktır. Bu formda nöbetçi noter listesini öğrenmek istediğiniz şehri seçersiniz. Ardından nöbetçi noter listesi için tarih belirlersiniz. Yapılacak arama ile şehirde açık olan tüm nöbetçi noterler liste halinde önünüze gelir.

15 Nisan 2020 Çarşamba nöbetçi noter listesi İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yalova, Yozgat ve  Zonguldak şehirlerinde belli oldu. TNB sistemi üzerinden yapılacak sorgulama ile nöbetçi noter listesi öğrenilebilir.

15 NİSAN 2020 ÇARŞAMBA İSTANBUL NÖBETÇİ NOTER LİSTESİ

15 NİSAN 2020 ÇARŞAMBA ANKARA NÖBETÇİ NOTER LİSTESİ

15 NİSAN 2020 ÇARŞAMBA İZMİR NÖBETÇİ NOTER LİSTESİ

Tumhaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı