Bu Gece Sahur Saat Kaçta? 24 Nisan 2020 İl İl Sahur Saatleri!

Ramazan ayı bu gece başlıyor. Tüm dünyada müslümanlar bu gece sahura kalkacak ve 2020 yılının Ramazan ayının ilk orucu için niyet edecekler. Bu gece sahur saat kaçta olacak? İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer şehirlerin sahur saatleri belli oldu. İl il sahur saati, imsak saati listesi haberimizin devamında bulabilirsiniz? 24 Nisan 2020 sahur saat kaçta?

Bu Gece Sahur Saat Kaçta? 24 Nisan 2020 İl İl Sahur Saatleri!
23 Nisan 2020 - 20:42

 

İslam aleminin kutsal ayı olan Ramazan ayı bu gece başlıyor. 24 Nisan 2020 Cuma günü Ramazan ayının ilk sahuru ve ilk iftarı yapılacak. Milyonlarca vatandaş sahurun saat kaçta olacağına dair araştırma yapıyorlar.

İl il sahur saati listesi günün en çok aranılan konuları arasında kendisine yer buldu. Vatandaşlar sahur vaktini kaçırmamak için sahur saatini öğrenmek için imsakiyeleri araştırıyorlar. İstanbul, Ankara, İzmir diğer şehirlerin sahur saatleri Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklandı.

Bugün sahur saat kaçta? Türkiye'de 24 Ocak 2020'de ilk sahuru yapacak olan şehir Iğdır olacak. Bu gece 03:33'te Iğdır'da vatandaşlar Ramazan ayının ilk orucuna niyetlenecekler. Türkiye'den sahuru en geç yapacak olan şehir ise İzmir olacak. İzmir'de vatandaşlar 04:46'da Ramazan ayının ilk orucuna niyet edecekler.

Türkiye'nin en büyük şehri İstanbul'da ise sahur vakti Diyanet İşleri Başkalığı imsakiyesine göre 04:29'da olacak. Ankara'nın sahur vakti ise 04:18 olarak açıklandı.

İSTANBUL İÇİN SAHUR VE İFTAR SAATLERİANKARA İÇİN SAHUR VE İFTAR SAATLERİİZMİR İÇİN SAHUR VE İFTAR SAATLERİİL İL SAHUR VE İFTAR SAATLERİ

Türkiye'de Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak şehirlerinde sahur ve iftar saatlerini Diyanet İşleri Başkanlığı açıkladı. Sorgulama yapmak için https://ramazan.diyanet.gov.tr/tr-TR/imsakiye/imsakiye adresine girebilirsiniz.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum