Kanal D ekranlarında BBC One dizisi olarak bilinen Doctor Foster’ın Türkiye uyarlaması olarak ikinci sezonunu başarı ile sürdüren dizi Sadakatsiz hikayesinde yer verdiği güçlü kadın profili ile de öne çıkıyordu.

Cansu Dere, Melis Sezen, Berkay Ateş ve Caner Cindoruk’un öne çıktığı çarşamba günlerinin sevilen dizisi Sadakatsiz’den kötü bir haber geldi.

Dizide yine güçlü ve başarılı bir kadın doktor Derya'yı canlandıran Özge Özder geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabına gelen taciz mesajları sonrası savcılığa başvurmuştu. Başarılı oyuncunun sosyal medya hesabına gelen mesaj kendisine yönelik taciz içerikli satırlardan oluşuyordu.

4. Bölüm - Derya ve Bahar'ın yalanı sona mı eriyor? - Sadakatsiz - Özel Klipler

Şikayet üzerine hakim karşısına çıkan Taha K. ise olayın ciddi boyuta ulaştığını anlayınca özür diledi. Özge Özder bu taciz olayının sonunda özür dileyen şahsı affetti ve şikayetinden vazgeçti.

Yürütülen soruşturmada, mesajın sosyal medya kullanıcısı 28 yaşındaki Taha K.'den geldiği tespit edilirken Taha K., ifadesinde Özder'i şahsen tanımadığını, ünlü olduğu için takip ettiğini söyledi. Ancak genç adam, bu hesabı çok kullanmadığını, bir süre önce ele geçirildiğinden şüphelendiğini belirterek suçlamayı reddetti.

Hakim karşısına çıkan Taha K, "Bekarım. Alkolün ve gençliğin etkisiyle istemeden böyle bir olay oldu. İddianamedeki mesajı attım, hicap duyuyorum, kendilerinden özür diliyorum" dedi. Taha K. özür dileyince de oyuncu Özge Özder şikayetinden vazgeçti.