Günümüzde pek çok vatandaşın farklı kanallar aracılığı ile kredi ve kredi kartı borçları bulunuyor. Borç kapatma kredisi adı altında verilen krediler vatandaşların tek bir çatı altında borçlarının tamamını toplamalarını ve böylece daha kolay ödeme imkanı bulmalarını sağlıyor. Günümüzde pek çok banka farklı seçeneklerle birlikte borç kapatma kredisi imkanı sunuyor. 

Yapı Kredi uygun fiyatlı borç kapatma kredisi sunan bankalar arasında ilk sırayı alıyor. Kendi müşterileri için ödeme kolaylıkları sunduğu gibi aynı zamanda düşük faizli kredilerle de oldukça dikkat çekmeye devam ediyor. Bankalarda bulunan borçların tek bir çatı altında toplanması için etkili bir kredi kampanyası hazırladığını duyurdu. 

YAPI KREDİ BORÇ KAPATMA KREDİSİ ŞARTLARI NELER?

Yapı Kredi bankası üzerinden borç kapatma kredisi alacaklar için bankanın sunmuş olduğu bazı şartlar bulunuyor. Bu süreçte yapılan değerlendirmelerde kredinin amacına uygun olarak sadece borçların miktarı kadar kredi verilmektedir. En yüksek borç kapatma kredi limiti ise 100 bin lira olarak açıklandı. 

Borcunu ödeyemediği için bu sebeple bankalar nezdinde icralık ya da avukatlık olan kişilerin borç kapatma kredisinden faydalanamayacakları öğrenildi. Bankaların çalışma politikalarına uygun olan kişilerin faydalanabileceği dile getiriliyor. 

Yapı Kredi borç kapatma kredisini sadece kredi notu 1100 puan ve üzerinde olan kişilere vermektedir. Güncel borcun düzenli ödendiği ancak son zamanlarda zorlanıldığının ifade edildiği durumlarda borç kapatma kredisi adı altında yeni bir kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Banka tarafından yapılan değerlendirme sonrasında 36 ay vadeli olarak kredi seçeneceği sunulabilir. 

YAPI KREDİ BORÇ KAPATMA KREDİSİNE NASIL BAŞVURU YAPILIR?

2-10

Yapı Kredi borç kapatma kredisine başvuru yapmanın çeşitli yollar var. Daha detaylı bilgi alabilmek için banka şubesine gelir belgesi, kimlik gibi belgelerle başvuru yapmak gerekmektedir. Bunun yanı sıra kredi başvurusu banka müşterileri için internet bankacılığı ya da telefon bankacılığı aracılığı ile yapılabilir. Borç kapatma kredisi başvurusunu SMS yöntemi ile de yapabilir kısa süre içerisinde kredi sonucunu öğrenebilirsiniz. Yapı kredi borç durumuna göre 36 ay vadeli 100 bin liraya varan kredi imkanı sunuyor.