Halk bank yeni çıkan yasaya göre vatandaşlara borç kapatma kredisi vereceğini duyurdu. Uygulamaya koyulan bu kredi ile tüm borçları kapatma imkanı bulunuyor. Halk bank tarafından 500 bin TL ye kadar verilecek olan borç kapatma kredisinde vade 36 ay ve tutar 500 bin olarak belirlenmiştir. Kampanyaya katılmak isteyen vatandaşlar, Halk bank şubelerine uğrayarak borçlarını kapatmak istediklerini belirtebilirler. Banka tarafından yapılan duyuruda ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen vatandaşların, belirlenen kredi kriterlerine göre başvuru yapmaları halinde onayın hemen verileceğini duyurdu. Emekliye ve çalışana da verilecek olan krediler de ihtiyaç kredisi ve kredi kartı borçlarının yanı sıra diğer bankalarda bulunan ipotekli kredi borçları da kapanacaktır.

Halk bank Borç Kapatma Kredisine Başvuru Nasıl Yapılır?

Halk bank tarafından verilen 500 bin TL tutarındaki borç kapatma kredisinden faydalanmak isteyenler, en yakın banka şubelerine giderek kimlik ve gelir belgesini ibraz ederek başvuru yapabilir. Vatandaşlar tarafından yapılan başvuru genel müdürlük tarafından incelenerek onaylanması halinde 500 bin TL ye kadar tüm borçların silinmesi için imkan tanır. Kişinin ne kadar borcu mevcut ise o kadar borç kapatma kredisi alabilir. Bankanın resmi internet sitesinden veya SMS yolu ile borç kapatma kredisine başvuru yapılması durumu söz konusu değildir. 

Halk bank borç kapatma kredisi başvurusu şartları 

Halk bank tarafından borcu olan vatandaşlara verilen 500 bin TL tutarındaki krediyi kullanmak isteyenler 18 yaşından büyük olmaları ve düzenli bir geliri olması ilk aranan şartlardandır. Banka üzerinden borç kapatma kredisi alacaklar, diğer bankalara olan güncel borçlarını kapatabilmesi için imkan tanınır. İcralık veya avukatlık olan borçlar isçin borç kapatma kredi mevcut değildir.

kimlik-numarasina-7500-tl-odeme-yapiliyor-ay-sonuna-kadar-odenecek-3

Yeni çıkan yasa gereği Halk bank tarafından 50 bin ve üstü tutarlarda 24 aya varan vadeler ile işlem yapabilirsiniz. Başvuru yapacak olan kişinin emekli olması durumunda, emekli maaşını bankadan alması şartı bulunur. Başvuru yapacak olan kişi çalışıyor ise kişinin sigortalı olarak bir işyerinde en az 12 ay sigortalı olarak çalışması şartı bulunur.