Borç kapatma kredisi almak isteyen vatandaşlar için, " Hangi banka ne kadar faizle borç kapatma kredisi veriyor?", "Borç kapatma kredisi başvurusu nasıl yapılır?" sorularının yanıtı Tümhaber.com'da...

Ekonomik kriz nedeniyle geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlar ve koronavirüs salgınıyla iş hacmi daralan işletme sahipleri, borçlarını kapatmak için çareyi bankalardan kredi almakta arıyor.

Türkiye İş Bankası, ING Bank, Finansbank, TEB, Denizbank, Garanti, Akbank, Yapı Kredi özellikle son 2 yıldır birçok yere borçlanan vatandaşlar için 60 bin TL'ye kadar yeni 'borçları kapatma kredisi' paketleri duyuruyor. Peki borç kapatma kredisi nedir? Hangi banka ne kadar faizle borç kapatma kredisi veriyor? Borç kapatma kredisi başvurusu nasıl yapılır? Bu soruların yanıtı Tümhaber.com'da...

Gözden kaçırmayın

PTT kimlik ile sizlere gişelerden 6500 TL ödeme yapıyor! TC vatandaşı olmanız yeterli olacak! PTT kimlik ile sizlere gişelerden 6500 TL ödeme yapıyor! TC vatandaşı olmanız yeterli olacak!

Borç kapatma kredisi nedir?

Özel bankalar, düzenlediği kredi kampanyalarıyla pek çok kesime ve ihtiyaca hitap ederken şimdi de yeni bir kredi kampanyasıyla borcu bulunan vatandaşların dikkatini çekti.

Başka bankalara borcu bulunan vatandaşların toplam borcunu kapatması için kolaylık sağlanmasını hedefleyen baz özel bankalar, 60 bin TL'ye kadar 'borçları kapatma kredisi' veriyor. 36 ay vadeli olarak yapılacak kredi ödemelerinde daha hızlı ödeme yapmak isteyenler için 24 ay vadeli ödeme seçeneği de sunuluyor.

'Borçları kapatma kredisi' alan vatandaşlar dilerlerse kredi borcunu 3 ay sonra ödemeye başlayabilecek.

Borç kredisi veran bankalar ve faiz oranları

  • ING Bank: %1,35
  •  QNB Finansbank: %1,39
  • TEB: %1,45
  • Türkiye İş Bankası: %1,60
  • Denizbank: %1,90
  • Garanti Bankası: %1,91
  • Akbank: %1,86
  • Yapı Kredi: %2,11

Borç kapatma kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Bankalar, 'borç kapatma kredisi' ile tüm borçları kendi bünyesinde topluyor. Daha önce mevcut borçlarla ilgili icralık bir durum olmadıysa ve aynı zamanda avukatlık bir işlem yapılmadıysa, gelir durumu yeterli ve kredi notu yüksek olan bir vatandaş, 'borç kapatma kredisi'nden faydalanabilir.

Borçları kapatma kredisi başvurusu için kimlik belgesi ve gelir belgesi yeterli olacak. İnternet üzerinden başvuru ve telefon yöntemi ile başvuru kabul edilmemekle birlikte müşterilerin mutlaka banka şubelerine gitmeleri gerekiyor. Faiz oranları ise başvuran kişinin kredi puanına göre belirlenecek.

Borç kapatma kredisi başvurusu için ilgili bankanın şubesine gitmeniz gerekiyor, internet üzerinden başvuru yapılamıyor.