Bankalar tarafından ön plana çıkan yeni kampanyalarda 50, 75 ve 100 bin TL Borç Kapatma Kredisi duyurusunun ardından rekor başvuru yapıldı. Aylık ödemesi olmayan kredide 100 TL ye kadar borç kapatma kredisi kullanabilirsiniz.

100 bin TL ye kadar borcu bulunan veya kredi kartı borcu mevcut ise, bu borçları tek bankada birleştirmek mümkün. Alınacak yeni kredi ile tüm borçlarınızı kapatmak sizin elinizde. 100 bin TL ye kadar borç kapatma kredileri ile ilgili kampanyalar ardı ardına geliyor. Bankalar tarafından yapılan kredi kampanyalarında ihtiyaç kredisi ile kredi kartı borçları, kredili mevduat hesabı borçları kapatılabilecek.

Bankalardan alınacak olan kredilerde, banka müşterilerine 36 ay vadeli ve 3 ay ertelemeli fırsatlar sunuyor. Başvuru yapmak isteyen vatandaşların ilgili bankalardan onay almaları gerekir. Bankaların belirlemiş olduğu kredi politikalarına uygun müşteri olunması ilk şart olarak görülüyor. Başvuruda bulunmak isteyenlerin, icralık borçları mevcut ise kapatma kredisinden faydalanamaz. Borç kapatma kredileri sadece güncel borçlar için söz konusudur.

HSBC Bank’tan Borç Kapatma Kredisi

Özel bankalar arasında yer alan HSBC Bank, 100 bin TL tutarlı borç kapatma kredisi kampanyasını başlattı. 36 ay vadeli verilen kredilerde ilk ödeme 3 ay sonra gerçekleşiyor. Tüm banka borçlarını bankaya taşıyarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Size yakın banka şubesine uğrayarak, kimlik ile gelir belgenizi ibraz ederek borçlarınızı kapatabilirsiniz. Borçlarını kapatmak istediğiniz bankaların hesap numaralarını banka yetkilisine vermek sureti ile başvurunuzu yapabilirsiniz.  Genel müdürlükten gelen onay sonrasında size geri dönüş yapılır.

borc-kapatma-duyurusu-rekor-basvuruyu-on-plana-cikardi-aylik-odeme-yok-50-75-ve-100-bin-tl-kred1

Garanti Bankası’ndan Borç Kapatma Kredisi

Borç kapatma kredisi veren bankalardan bir tanesi de Garanti Bankası’dır. 36 ay vadeye dayanan kredi imkânı banka tarafından müşterilerine sunuluyor. Başvuru yapacak olan kişilerin 100 bin TL ye kadar olan kredi ve kredi borçları kapatılabilir. Ödenecek olan kredilerin ihtiyaç kredisi olması halinde ödeme gerçekleşiyor. Konut ve taşıt kredilerinde durum söz konusu değildir.

Vakıfbank’tan Kredi Başvurusu

Borç kapatma kredisi veren diğer banka ise Vakıfbank’tır. Banka üzerinden kredi almak isteyenler başvuru yaptıklarında kredi notuna göre gerçekleşen faiz oranlarına göre kredi imkânı sunulur.  Emekli olan kişinin emekli maaşını bankadan alması, çalışan kişinin ise en az 6 aylık sigorta primlerinin ödenmesi karşılığında kredi imkânından faydalanabilir