Kripto para piyasasında görülen boğa ve ayı piyasalarının ne anlama geldiği merak konusudur. Kripto paralar üzerine etkisi bulunan bu piyasalar hakkında detaylı bilgi haberimizde…

Gözden kaçırmayın

Vakıfbank bankasından haber var! 7000 TL ödeme verilecek! Başvuru bayramdan sonra da devam edilecek Vakıfbank bankasından haber var! 7000 TL ödeme verilecek! Başvuru bayramdan sonra da devam edilecek

Kripto para piyasası her geçen gün büyümeye devam ediyor. Ani düşüşlere ve ani yükselişlere tanık olan bu piyasaya girmeden önce insanların bilmesi gereken çeşitli hususlar bulunmakta. Kripto paraların niçin boğa ve ayı piyasalarıyla bağlantılı olduğunu haberimizde sizlerle paylaşıyoruz.

Kripto piyasasında boğa ve ayı piyasası ne anlama gelir

Ayı ve boğa piyasasının kripto ile ilgisi nedir?

Her piyasada olduğu gibi kriptoda da eğilim ve yükseliş değerleri bulunmaktadır. Her piyasada görüldüğü gibi birçok düşüş ve yükselişin yaşanmakta olduğu kriptoda da ayı piyasası ve boğa piyasası değerleri bulunmaktadır. Eğer bir kripto para tutarlı olarak düşüşe geçmişse ya da uzun zamandır (altı haftadan itibaren) genel olarak kabul görmüş olan yüzde 20 rakamının altına düşmüşse ayı piyasasına giriyor demektir. Yani tutarlı olarak düşüş gösteren bir kripto ayı piyasasına girmiş bulunur. Eğer kripto parada düzenli olarak bir yükseliş görülüyorsa o kripto para boğa piyasasına girmiş demektir. İki ay ve üzeri bir süredir sabit olarak yükselmekte olan kripto paralar boğa piyasasına girmiş demektir. Yani ayı piyasası düşüşü temsil ederken, boğa piyasası yükselişi temsil etmektedir. 

Peki, bu ifadeler tüm ayı piyasalarının kötü ve tüm boğa piyasalarının iyi olduğu anlamına mı gelmekte?

Ayı piyasasında bulunan bir kripto paraya yapılacak olan yatırımın çokta iyi bir fikir olmadığını söyleyebiliriz. Boğa piyasasında olan ve istikrarlı olarak artmakta olan bir kripto para birimi daha mantıklı bir seçenek olabilir.