Bodrum Açıklarında 125 Milyon TL'ye Satılık Ada!

Muğla'nın Bordum ilçesi yakınlarında bulunan bir ada internet ilanı verilerek satılığa çıkartıldı. 125 Milyon liraya satılığa çıkarılan Orak Adası'nın imar izni bulunmamasına karşın üzerinde 500 metrekare bir villa ve 150 metrekarelik bir müştemilat bulunuyor.

Bodrum Açıklarında 125 Milyon TL'ye Satılık Ada!
19 Nisan 2020 - 20:29

 

Koronavirüs tehdidi sonrası dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo'nun bir adada yaşamaya başlamasının ardından adalara olan ilgide büyük bir artış oldu. Türkiye'de de bunu fırsat bilen bir vatandaş internet üzerinden ilginç bir ilan yayınladı.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde bulunan Yalıçiftlik Mahallesi açıklarındaki Orak Adası internet ilanı ile satılığa çıkartıldı. “Bodrumun En Güzel Koyunda Satılık Ada” başlığı ile verilen ilan çok sayıda kişinin dikkatini çekti.

Orak Adası üzerinde 500 metrekarelik kullanın alanı bulunan lüks bir villa yer alıyor. Ayrıca 150 metrekarelik kullanım alanına sahip bir müştemilat villa yanında bulunuyor. Başka herhangi bir yapılaşma olmayan adada ilandaki bilgilere göre bu alanların turistik tesis olarak kullanılabileceği belirtildi.

Orak Adası için satılık ilanı veren kişinin kimliği belli olmazken adaya 125 Milyon TL değer biçildi. Adanın imara uygun olmadığı ilanda belirtilirken ruhsat başvurusu yapılarak adada bulunan yapıların turizm tesisine dönüştürülebileceği ifade edildi.

Öte yandan adanın toplam yüzölçümünün 27 bin metrekare olduğu ilanda belirtildi.Koronavirüs nedeniyle ölümcül salgından kaçmak isteyen varlıklı insanların Orak Adası'nı alabileceği belirtilirken Cristian Ronaldo'nun yeni dünya düzeninde bir yol açtığı ifade ediliyor. Artık kalabalık yaşamlardan ziyade sakin bir hayat tarzı yeni bir döneme giren dünyada popüler olmaya başladı.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum