Kripto para endüstrisi iyileşme belirtileri gösteriyor. Açıklanan karar sonrası toplanmalar başladı.

Son birkaç gündür düşüş eğilimi içerisinde olan kripto paralar beklenen açıklamalardan sonra yükselme trendi içerisine girdi. Grafiklerin son zamanlardan genel olarak aşağı yönlü olduğu borsalarda, Bitcoin 40 bin doların altını görerek son 6 haftanın dip seviyesine gerilemişti. Bununla beraber ABD ve Çin'den gelen ve gelecek açıklamalar grafiklerin seyrini etkilemeye devam etmişti.

Son 6 Haftanın Dip Seviyesi

Gözden kaçırmayın

PTT kimlik ile sizlere gişelerden 6500 TL ödeme yapıyor! TC vatandaşı olmanız yeterli olacak! PTT kimlik ile sizlere gişelerden 6500 TL ödeme yapıyor! TC vatandaşı olmanız yeterli olacak!

Son 6 haftanın dip seviyesini görerek yatırımcısını üzen BTC toparlanma sürecine giriş yapmışa benziyor. Geçen haftadan beri Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası’nın (FED) toplantısını bekleyen lider kripto para birimi Bitcoin, yapılan açıklamanın ardında 44 bin doların üzerine çıktı.

Çin ve ABD

Daha önce SEC başkanının kripto para birimlerine ve kripto para borsalarına devlet denetmş ve düzenlemesi gelmesi gerektiğini açıklamasının ardında kripto piyasaları adeta alt üst olmuştu. Ardından Çin’in en büyük 2. gayrimenkul şirketi Evergrande’nin 300 milyar dolarlık borç yükü ile iflas etmesi ihtilalinin ortaya çıkması kripto paralara bir darbe daha vurmuştu.

AVAX ATH Yaptı

Tüm bu olumsuz gelişmelerin ardından Fed’in faiz kararı ve tepki alımları ile beraber  44 bin doların üzerine çıkan lider kripto para birimine diğer altcoinlerde eşlik etmeye başladı. En büyük ikinci kripto para birimi olan Eteherum’da bitcoinin toparlanmasına eşlik ederek 3100 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Sert çıkışlarına devam eden coinlerden birisi ise AVAX oldu.

AVAX dün ve ondan önceki günden beri devam eden yukarı yönlü grafiğini devam ettirerek ATH (All Time High) olarak tabir edilen tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu kasamda AVAX 78.7 dolar ile tarihi zirvesini gördü.

Ayrı Fed Başkanı Powell’in açıklamaları da toparlanmalar da etkili oldu. Varlık alım azaltımı kararı hakkında konuşan başkan; “ Eğer iş gücü verileri beklentilerimizle uygun gerçekleşirse Kasım’da bir varlık alımlarını azaltma kararı alınabilir” ifadelerini kullandı. Kripto paraların grafikleri yatırımcısı tarafından takibe devam ediliyor.