Bireysel Destek Kredisi Başvuru Koşulları Neler? Destek Kredisi Devam Ediyor mu?

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından verilen destek kredilerinin başvuruları devam ediyor. Kredi başvuru koşulu ise hane toplam gelirinin 5 bin liranın altında olması zorunluluğu.

Bireysel Destek Kredisi Başvuru Koşulları Neler? Destek Kredisi Devam Ediyor mu?
28 Nisan 2020 - 16:05

Koronavirüs desteği kapsamında üç devlet bankası tarafından verilen temel ihtiyaç kredilerinin başvuruları devam ediyor.


Bu çerçevede Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank'ın kredi başvurularına süreç içerisinde incelemeler tamamlandığında döndüğü belirtilirken, kredi alınabilir limitin ise 10 bin TL'ye kadar çıkabildiği biliniyor. Kredi kapsamında, alınacak 10 bin TL'ye kadar olan tutarın ödeme koşullarının kolaylığı dikkat çekiyor. Temel destek kredilerinin, geri ödemeleri 6 ay sonra başlayacak ve 36 aya kadar eşit şekilde vadelendirme sağlanacak.


Temel ihtiyaçların karşılanabilmesi için talep edilebilecek bu destek kredilerinde başvuru koşulu ise aylık hane toplam gelirinin 5 bin liranın altında olması zorunluluğu.


Vatandaşların başvuruları devam ederken, kredi başvuru değerlendirmelerinin sonuçlanması da zaman alıyor. Bireysel temel ihtiyaç destek kredilerinin başvuruları ancak Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halbank'ın internet sitelerinden gerçekleşebiliyor.


Şimdiye dek binlerce vatandaşın bireysel destek kredisinden yararlandığı öğrenilirken, yüzde 0,49 faizli, 6 ay ödemesiz ve 36 ay vadeli kredilere başvuran sayısının ise 5 milyon kişiye yaklaştığı bilgisine ulaşıldı. Krediler, değerlendirme sürecinde uygun görülen kişilerin hesaplarına yatırılmaya devam ederken, bankaların online şubeleri ve internet sitelerinden başvuruların gerçekleşebileceği hatırlatılıyor.

Destek kredilerinde talep süreçlerinin bankaların online hizmet veren adresleri üzerinden tamamlanması gerektiğinin de altı çizilirken, buradan alınabilecek tutarların 3 bin ile 10 bin aralığında değiştiği kaydediliyor. Paketten yararlanan vatandaşların ödemeleri, krediyi aldıktan 6 ay sonra başlayacak ve faiz oranı yüzde 0,49 olacak.
YORUMLAR

  • 0 Yorum