BİM, Migros ve A101 marketleri ayçiçek yağı fiyatlarını düşürdü. Sosyal medyada gündem oldu. Peki fiyatlar daha da inecek mi? Sıvı yağ ve ayçiçiek yağı fiyatları neden indi? Gemiler yanaştı yağlar geldi fiyatlar düştü! Rusya'dan Türkiye'ye yağ geldi! Gemiler boğadan geçti fiyatlar düştü.

Geçtiğimiz hafta vatandaşlar birbirlerini ezerek ayçiçek ve sıvı yağ almaya çalıştı. Gelecek zamlar için marketler rafları boşalttı.

Gözden kaçırmayın

Vakıfbank bankasından haber var! 7000 TL ödeme verilecek! Başvuru bayramdan sonra da devam edilecek Vakıfbank bankasından haber var! 7000 TL ödeme verilecek! Başvuru bayramdan sonra da devam edilecek

Bu görüntüler sosyal medyada tepki çekmişti. E-ticaret sitelerinde dahi ayçiçek yağları kalmamıştı. Yağ kıtlığı mı başladı derken sosyal medyada ayaklanma meydana gelmişti. Ekonomik kriz, Ruysa Ukrayna savaşı derken zamlar vatandaşın belini bükmüş son zam da sıvı yağlara gelmişti.

Ayçiçek yağları bir gecede 300 TL'ye kadar çıkmış ve büyük tepki toplamıştı. Bim, A101 gibi marketlerde stok yapılan yağlar vatandaşın cep telefonu kamerasına yansımıştı. Bu görüntüler sonrası vatandaşlar yetkililere seslenmiş ve tepki göstermişti.

Bugün Rusya'dan Türkiye'ye 6.099 ton ayçiçek yağı taşıyan gemi İstanbul Boğazı’na ulaştı. Gemiler boğaza yaklaşır yaklaşmaz ayçiçek yağları düştü. Rusya'dan yağlar geldi ayçiçek yağ fiyatları düşürüldü. Bu durum düne kadar birbirilerin ezerek yağ almaya çalışan ve stoklayan vatandaşları kızdırdı. 

İlk indirimli fiyatlar Migros, Şok, BİM ve A101 marketler zincirinde geldi. Düne kadar rafları boşlayan marketler bugün ayçiçek yapı fiyatlarını düşürdü. 

Marketlerde 4 litre Orkide Ayçiçek yağının fiyatı 108 TL'ye düştü.

FNmTPtwWYAgZCfE