Bilim İnsanlarını Şok Eden Olay! 2 Koronavirüs Hastasının Tedavi Sonrası Ten Rengi Değişti! Koronavirüs Ten Rengini Etkiler Mi?

Bilim İnsanlarını Şok Eden Olay! 2 Koronavirüs Hastasının Tedavi Sonrası Ten Rengi Değişti! Koronavirüs Ten Rengini Etkiler Mi?
21 Nisan 2020 - 12:47

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgını tüm dünyaya yayılmaya devam ediyor. Bu süreç içerisinde Çin’de koronavirüs hastalığına yakalanan, tedaviler sonucunda hastalığı yenen iki doktorda beklenmedik bir durum ortaya çıktı. Tedavinin ardından iki doktorun ten renginin tamamen değiştiği öğrenildi. Bu durum yeni bir semptom mu sorularını akıllara getirmeye başladı.

Tüm dünyada 170 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi. Bu sırada Çin’in Wuhan kentinde hastaları aktif olarak tedavi eden Kardiyolog Dr. Yi Fan ile Ürolog Dr. Hu Weifeng hastalık sonrasında büyük bir değişime uğradılar.

Ten Renkleri Koyulaştı!


İki doktorun da yakalandıkları koronavirüs sonrasında durumlarının ağır olduğu ve iki ay boyunca hastanede yoğun bir tedavi altına alındıkları öğrenildi. Hastalığı yendikten sonra ise iki doktorun da ten renklerinde ciddi bir koyulaşma meydana geldi. Neredeyse siyahi bir tene bürünen iki doktorun yaşadığı bu durum pek çok kişinin endişelerini artırdı.

Doktorlar tarafından yapılan kontroller ve incelemeler sonrasında virüsün akciğerlerden sonra karaciğerlere de verdiği yoğun zararın sonrasında görüntünün ortaya çıktığı belirlendi. Yapılan incelemeler sonrasında pek çok organın tedavi sırasında zarar gördüğü açıklandı. Normal zamanda karaciğerlerde depolanması gereken demirin, organlarda meydana gelen bazı hasarlar sonrasında kan damarlarında depolanmaya başladığı ortaya çıktı. Bu durum kısa süre sonra ten renginin koyulaşmasına neden oldu.

Koronavirüs tüm dünyada bir solunum yolu hastalığı olarak ifade edilirken yapılan araştırmalar sonucunda kalbi, karaciğeri, böbrekleri, beyni ve endokrin sistemini de etkilediği ortaya çıktı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum