Son haftalarda istenilen performansı sergileyemeyen Beşiktaş, teknik direktör Sergen Yalçın'la yollarını ayırdıktan sonra yeni bir çalıştırıcı arayışına girdi. Yaptığı görüşmeler sonrası Estoril'in Portekizli teknik direktörü Bruno Pinheiro ile prensipte anlaşan siyah-beyazlı kulüp tecrübeli hocayı İstanbul'a davet etti.

Edinilen bilgilere göre Portekizli teknik hocanın Estoril ile sözleşmesini feshetme yönünde görüşmeler yaptığı öğrenilirken, yarın Beşiktaş yönetimi ile görüşecek olan Pinheiro'nun anlaşma sağlanması halinde 1.5 yıllık bir sözleşme imzalayacağı öngörülüyor.

45 yaşındaki Portekizli çalıştırıcının Estoril ile sözleşmesini feshetmesi halinde 50 ila 100 bin Euro arasında bir fesih bedeli ödeyeceği öğrenilirken Pinheiro'nun bu bedeli kendi cebinden karşılayacağı belirtildi. Beşiktaş ile anlaşma sağlaması halinde ise tecrübeli hocanın 1.5 yıllık sözleşme karşılığında 900 bin Euro gibi bir ücret alacağı konuşuluyor.

Bruno Pinheiro

FENERBAHÇE DERBİSİNE ÖNDER KARAVELLİ İLE ÇIKACAK

Beşiktaş, Fenerbahçe ile yapacağı derbiye U-19 teknik direktörü Önder Karaveli'nin yönetiminde çıkacağı öğrenildi. Portekizli teknik direktörün görevinin başına önümüzdeki hafta başlaması planlanırken Pinheiro'nun gelişi sonrası A Takım'da kalacak olan Karaveli'nin, yardımcı antrenör olarak yine takımın ekibine dahil edilecek.