Spor

Beşiktaş 2022 2023 Kadrosu korku veriyor

Beşiktaş muhtemel 2022-2023 kadrosu yapılan transferler ile birlikte az çok belli oldu. Hangi oyuncuların rotasyon hangi oyuncuların ise as oyuncu olacağı tahmin edilebilir duruma geldi. Özellikle şampiyonluk yarışı için Premier League’den gelen oyuncular dikkatleri çekti.

En azından ara transfer dönemine kadar teknik direktör Valérien Ismaël oyuncuları deneyerek planına uygun as kadroyu hazırlıyor.

Beşiktaş Muhtemel 2022-2023 Kadrosu için Yapılan Transferler

Beşiktaş muhtemel 2022-2023 kadrosu her Türk takımında olduğu gibi yabancı sınırlaması çerçevesinde gerçekleşiyor. Bu sınırlamaya rağmen sistemini oturtmaya çalışan Beşiktaş’ın yaptığı ünlü transferler oyun planının bile değişmesine sebep olabilir.

Beşiktaş’a gelen oyuncuların listesi şu şekilde oluşuyor:

a- Defans Oyuncuları

Tayyip Talha Sanuç: 22 yaşındaki genç stoper, Serdar Saatçi’nin gitmesinin ardından bonservisiyle Adana Demirspor’dan transfer edildi.

Tayfur Bingöl: Beşiktaş 29 yaşında alt liglerde de çok mücadele etmiş olan tecrübeli sağ beki 1 yıllığına satın alma opsiyonuyla Alanyaspor’dan kiraladı. Sağ bek mevkisinde alternatifi bulunmayan Beşiktaş için iyi bir rotasyon hamlesi gibi gözüküyor. Aslında sağ kanat olarak daha çok gördüğümüz oyuncunun birden fazla mevkide görev alabilmesi Beşiktaş’ı cezbeden özelliklerinden biri oluyor.

Arthur Masuaku: Beşiktaş muhtemel 2022-2023 kadrosu Rıdvan Yılmaz’ın transfer olması ile birlikte sol bek için soru işaretleri yaratmıştı. Ancak Beşiktaş, 28 yaşındaki sol bek oyuncusunu sezon sonuna kadar West Ham United’dan kiralayarak eksikliği kapadı.

Vida’nın gitmesi ile boşluğa düşen Beşiktaş Wolverhampton’la sözleşmesi biten 32 yaşındaki tecrübeli stoperi bonservis bedeli ödemeden aldı.

Emrecan Uzunhan: 21 yaşındaki genç stoper için İstanbulspor’a 2 milyon euro bonservis bedeli ödendi. Gelecek planları için olduğu düşünülen bu oyuncunun tecrübe kazanması için başka kulüplere kiralanması daha olası gözüküyor.

b- Orta Saha ve Ofansif Oyuncular

Dele Alli: Beşiktaş muhtemel 2022-2023 kadrosu için 26 yaşında olan ve Everton takımından 1 yıllığına kiralanan oyuncu, yıllık 2,2 milyon euro kazanacak. Alex Teixeira’nın vedasıyla on numara pozisyonunda büyük eksiklikleri olan Beşiktaş, Dele Alli ile hayat bulmak istiyor. Ancak sürekli sakatlanması oyuncu hakkında kafalarda soru işaretleri oluşturuyor.

Nathan Redmond: 28 yaşındaki tecrübeli kanat oyuncusu Southampton’dan transfer edildi. Kenan Karaman ile sözleşme feshi yaptıktan sonra mevkide eksiklik yaşayan Beşiktaş bu transfer ile Ghezzal’a destek çıkabilmeyi umuyor.

Kerem Atakan Kesgin: 21 yaşındaki genç orta saha Sivasspor’dan transfer edildi. Kiralık olarak verilmesi daha olası gözüküyor.

Gedson Fernandes: 22 yaşındaki Fernandes daha önce Galatasaray’da da oynamıştı. 6 milyon Euro’ya Benfica’dan alınan oyuncuyu Beşiktaş bonservisiyle birlikte gönderirse satıştan Benfica’ya büyük bir pay verecek.

c- Forvet Hattı Oyuncuları

Wout Weghorst: 29 yaşındaki Hollandalı forvet, 1 yıllığına kiralama bedeli ödenmeden Burnley’den kiralandı. Maaşı 2,8 milyon Euro olarak öngörülen oyuncunun bonuslar ile beraber 3 milyon kazanacağı tahmin ediliyor.

Cenk Tosun: Beşiktaş muhtemel 2022-2023 kadrosu için tanınan bir sima olan 29 yaşındaki ‘‘Beşiktaş’ın Tosun Paşa’’sı olan Cenk’in Everton’la sözleşmesi bitti. Bedelsiz olarak alınan oyuncu daha önce de Beşiktaş’ta çok katkı sağlamıştı.

Jackson Muleka: 22 yaşında olan oyuncu bonservis bedeli ile Standard Liege’den 3 milyon 350 bin Euro’ya alındı. Asıl mevkisi santrafor olmasına rağmen sağ kanatta da oynayabiliyor. Yıllık ücreti 1 milyon Euro olarak bilinen

Muleka, Ghezzal’ın on numara mevkisine kaydığı maçlarda sağ kanat olarak görev alabilir.
Beşiktaş Maç Günü Muhtemel Kadrosu
Gelen ve giden transferler doğrultusunda Beşiktaş maç günü muhtemel kadrosu teknik direktör Valérien Ismaël için belirlenmiş durumda. Beşiktaş muhtemel 2022-2023 kadrosu içerisinden seçilecek 18 oyuncu ile maç günü kadrosu kurulacak.

Transferlerin bazıları Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yönetmeliklerini yerine getirmek için yapılırken bazıları da ihtiyaçlar doğrultusunda yapıldı. Bütün bunlar göz önüne alındığında sakatlıklar ve elzem dışı olaylar gelişmediği sürece kadro şu şekilde tahmin ediliyor.

Kaleci olarak Ersin Destanoğlu ilk 11’de yer alacak. Ayrıca genç kalecilere sahip olan Beşiktaş’ın bunların dışında bir de tecrübeli Türk kalecisi bulunuyor.

Stoper mevkileri için Romain Saiss ve Francisco Montero görev alabilir. Saiss ve Montero büyük aksaklık çıkmadığı sürece görev alacaktır. Ancak Necip Uysal kadronun durumuna ve yabancı sayısına göre stoper mevkisinde görev alabilir.

Bek mevkileri için ise sağda Valentin Rosier solda ise yeni kiralanan Arthur Masuaku’nun ilk 11 başlaması bekleniyor. Yedeklerde ise Umut Meraş ve Tayfur Bingöl gibi isimler düşünülüyor.

Orta saha pozisyonunda ise Beşiktaş muhtemel 2022-2023 kadrosu için Souza, Berkay Vardar, Gedson Fernandes, Salih Uçan mevcut oyuncular. Yine yabancı kuralına göre Souza ve Salih Uçan başlayabilir. Souza muhtemel kadroda değişmeyen oyuncu olarak kalacaktır. Ancak gelecek sezon Beşiktaş’ta olmayacağını belirttiği için soru işaretleri devam ediyor. Ofansif orta saha pozisyonunda kiralık olan Dele Alli’nin oynaması bekleniyor. Ancak sakatlandığında ve kart cezalısı olduğu gibi durumlarda Ghezzal da bu pozisyona geçebilir.

Sağ kanat için Ghezzal kesin olarak gözükürken beklenmeyen durumlarda Muleka Cenk Tosun gibi opsiyonlar mevcut. Sol kanat için ise N’koudou ve yeni transfer Redmond görev alacak.

Forvet pozisyonunda genelde maçlara Weghorst ile başlayacağı düşünülen Beşiktaş’ın Cenk ve Muleka gibi seçenekleri de hazır bekliyor.