Bergen nasıl öldü? Bergen kaç yaşındaydı? Bergen asıl ismi ne? Bergen'i kim öldürdü? Bergen'in katili ceza aldı mı?

Bergen filmi büyük ses getirdi. Farah Zeynep Abdullah'ın başrolünde yer aldığı Bergen filmi sonrası Bergen'in hayatı merak konusu oldu.

Peki Bergen nasıl öldürüldü? Bergen kaç yaşında öldü? Bergen nasıl ünlü oldu? Bergen'in katili kim? Bergen nasıl öldü?

Bergen Kimdir?

Bergen 14 Ağustos 1989'da Adana Pozantı'da doğdu. Yedi çocuklu bir ailenin son çocuğudur. Acıların kadını olan Bergen'in hayat hikayesi şimdilerde Farah Zeynep Abdullah'ın canlandırılmasıyla sinemeda seyirci ile buluşuyor.

Asıl adı Belgin Sarılmışer'dir. 

Bergen Mersin'de Şehir Mezarlığı'na defnedildi. Katilinden kemikleri korunmak için mezarı kilitli tutulmaktadır. Bergen'in katili hala televizyon programlarına çıkarılıp tehditlerini rahatça etmektedir. Hatta katilin memleketi Adana Kozan'da Bergen filmi MHP'li belediye başkanı tarafından yasaklanmış ve büyük tepki almıştır.

Bergen yaşadıklarıyla Türk kadının nasıl değersizlik görüdğünü gözler önüne seren sembollerden biridir. 

BERGEN NASIL ÜNLÜ OLDU?

Ankara'da konservatuarın orta bölümüne başlasa da okulu yarım bıraktı ve bir süre PTT'de memur olarak çalışan Bergen, Ankara'da bir gece arkadaşlarıyla eğlenmek için Seyman Kulüp isimli pavyona gitti ve ısrarlar üzerine Batsın Bu Dünya adlı şarkıyı söyledi.. Pavyon sahibi sesini çok beğendi ve sahneye çıkmasını teklif etti.

Ankara'da pek çok pavyon'da çalıştıktan sonra Adana'ya gitti ve orada katili olacak Halis Serbest ile tanıştı. Bu kaitl Halis Serbest, her gece Bergen'e çiçekler gönderiyor en ön masadan şarkıcıyı seyrediyordu. Daha sonra ısralarına dayanamarak Serbes ile evlendi ancak Serbest'in başkasıyla evli olduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine Bergen ilişkisini bitirdi.

Bergen Halis Serbest'in kıskançlıklarına dair röportajında "İlk başlarda bana hissettirmemeye çalıştı. Ama sonra ortaya çıktı ve ilk dayağımı yedim ve beni bir eve kapattı" diye anlatmıştı.

Bergen daha sonra annesi ile birlikte İzmir'e kaçtı. Halis Serbest de kiralık katile 500 bin lira vererek Bergen'i takibe gönderdi ve 1982 yılında İzmir Alsancak’ta New York adındaki pavyonun kapısında Bergen anneisyle taksiye binerlen kiralık katil Bergen'in yüzüne bir kova kezzap attı. Bergen bu saldırının ardından bir gözünü kaybetti.

Gözden kaçırmayın

Ru Dizisi Konusu Ne? Oyuncuları Kim? Ne Zaman Başlıyor? Ru Dizisi Konusu Ne? Oyuncuları Kim? Ne Zaman Başlıyor?

BERGEN NASIL ÖLDÜ?

Sen Affetsen Ben Affetmem, Kader Diyemezsin, Benim İçin Üzülme gibi şarkılarıyla anılan Bergen, Adana'da boşandığı ve yüzüne kezzap atan eşi tarafından kurşunlanarak henüz 30 yaşındayken 14 Ağustos 1989'de Tarsus'de öldürüldü.