Bergen filmine dair usta aktör Nuri Alço "Bergen filmi senaryo başarısından değil meraktan gişe rekoru kırdı" dedi.

Son dönemdeki acılı biyografik öykü filmlerine en son Bergen filmi dahil olmuştu. Bergen filmi gişede büyük hasılat geliri elde etmişti.

Bergen'in katil kocasının hala kameralara çıkartılıp röportaj vermesi Bergen filmi daha hazırlık aşamasındayken büyük bir reklam yakalamıştı.

Gözden kaçırmayın

Masumlar Apartmanı Neden Final Yapıyor? Farah Zeynep Abdullah'a Büyük Suçlama! Masumlar Apartmanı Neden Final Yapıyor? Farah Zeynep Abdullah'a Büyük Suçlama!

Acı seven Türk izleyicisi hem Bergen'in acılı hikayesi hem de katil kocasının magazin programı gezi gezip röportaj vermesiyle iyice merak etti.

Film beklenildiği üzere rekor kırarak gişe hasılatı elde etti. Ancak filme gidenler genel anlamda beklediklerini bulamadıklarını söylemişti.

Yeşilçam'ın usta aktörü Nuri Alço'da konuyla iligli olarak "İzleyiciler Bergen filmine merak edilen hazin öyküyü izlemek için gitti. Bu nedenle gişe rekoru kırdı. Yani bu senaryonun başarısı değil, hikâyenin merak konusu olmasındandır" dedi.

Daha önce Selçuk Ural'da benzer bir açıklama yapmış ve "Bergen’in bir tane şarkısını sorsam söyleyebilir misiniz? Peki Barış Manço’nun, Cem Karaca’nın kaç şarkısını söylersiniz? Türkiye’de şöhret skandal üstüne kurulmuş. Bir Barış Manço’nun Tanju Okan’ın filmi yapılmıyor. Bunlar yüzlerce şarkı üreten insanlar ama Bergen’in filmi yapılıyor. Filozof bunlar.

Bergen’in yüzüne kezzap atılmasaydı ismi geçmezdi. Acıları seviyoruz. Bergen’in filmi yapıldı. Müslüm Gürses’in filmi yapıldı. Niye Barış Manço’nun, Tanju Okan’ın, Cem Karaca’nın daha nicelerinin filmi yapılmadı? Bir tanesinin 10 tane albümü var, bir tanesinin 110 tane albümü var.

Çıkıp şurada külotla bir gün koşarsam ertesi gün gündem değişir ve benim de filmimi yaparlar. Gerçekler maalesef bunlar. Adam Uzaya gittim dedi, bir anda şöhret oldu. Bu ülkede sanatçı olmayacaksın!" demişti.