Anne With An E uyarlaması Yeşil Vadi'nin Kızı dünyaya The Girl of the Green Valley adıyla çıkıyor. Dizinin afişi paylaşılır paylaşılmaz sosyal medyada zorbalık yapıma değil çocuk oyuncu Beren Gökyıldız'a yapıldı.

Inter Medya imzalı Yeşil Vadi'nin Kızı dizisi İngilizce ismi ile The Girl of the Green Valley olarak dünaya satılacak. Dizi Netflix'in ünlü yapımı Anne With An E'den uyarlandı.

Gözden kaçırmayın

Ru Dizisi Konusu Ne? Oyuncuları Kim? Ne Zaman Başlıyor? Ru Dizisi Konusu Ne? Oyuncuları Kim? Ne Zaman Başlıyor?

Anne With An E uyarlaması The Girl of the Green Valley dizisinin başrolü Beren Gökyıldız oldu. Ancak en baştan beri Beren Gökyıldız ismi açıklanınca büyük tepki görmüştü. Dizinin çekimlerinden görüntüler de vasat bulunmuştu.

Orjinal yapım olan Anne With An E 'de dizinin teması Anne adındaki kızın turuncu saçlı ve çilli olması ve her bölüm bu özelliği için ağlaması.. Ancak Beren Gökyıldız'ın esmer hali orjinal izleyiciye ne alaka dedirtti. Dizinin çekimlerindeki kıyafetler de orjinal yapımla alakasız bulundu. Orjinalinde dönem kıyafetleri bizde Zara kataloğu olarak yorumlandı. Dizinin de orjinali ile alakası olmayan şekilde "Küçük Besleme" kıvamında bol acıtasyon istismarı içereceğinden de emin yorumlar yapıldı.

Pek çoık kullanıcı yapımı değil Beren Gökyıldız'a nefret kusan yorumlar yaptı. 13 yaşındaki bir kız çocuğuna yapılan yorumların çirkinliği bir yana bu yorumları yapanların hepsi Twitter'da başka zaman Çocuklarımız diyerek etkileşim kasan zorbalıktan dert yanan travmalardan bahsederek etkileşim peşinde koşan insanlar olması ikiyüzlülüğü gözler önüne serdi.  13 yaşındaki bir kız çocuğuna nefret kusan psiklojik yorumların ikiyüzlülüğü aslında konu yani.

Kaldı ki Tatlı Hayat dizisinin orjinalinde de baş karakterler siyahiydi. Uyarlama birebir aynısını çekmek demek değildir. Ana temayı verilmek istenilenleri alıp ülkene uyarlamaktır. Bizim Hikaye iyi bir örnekti. En iyi uyarlamaya gelirsek House gibi bir başyapıtı çeken Hekimoğlu'dur.

Bir diğer konu da dönem dizisinde Avrupa'da turuncu saç çirkin olarak etfedilir karakter de bu nedenle kendini çirkin hissediyordu. Türkiye'e ginger denilen turuncu saçlar çirkin atfedilmez. Diziyie henüz görmedik bizde Beren'in canlandırdığı Melissa karakteri de bir özelliğinden dışlanacak şekilde uyarlandı muhtemelen. Yani yapılan yorumlar yer yer haklı olsa da yer yer aslında biraz da gerçeklik dışı.. 

Peki Anne With An E Konusu Ne?

Lucy Maud Montgomery'nin yazdığı Anne of Green Gables adlı romandan uyarlanan dizin de küçükken annesiz ve babasız kalan bir kızın buna rağmen iyilikle çabalaması anlatılıyor. Dizide azınlıklara dair pek çok konuyada dikkat çekiliyor.

The Girl of the Green Valley 4 - 6 Nisan tarihlerinde Cannes'da düzenlenecek MIPTV 2022'de tanıtılacak..