Ekonomi

Berat Albayrak'tan Enflasyon Açıklaması: Yüzde 8'leri Göreceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yapmış olduğu konuşmasında enflasyon rakamlarına dair değerlendirmelerde bulundu. Bakan Albayrak konuşmasında yüzde 5 enflasyon hedefi üzerinde durdu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Ekim ayı enflasyon rakamları ile önümüzdeki süreçlerde enflasyon hedeflerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bakan Albayrak Malatya’da katılmış olduğu bir program kapsamında yapmış olduğu konuşmasında ayrıca kredi faiz oranlarında yaşanan indirimlerle birlikte yaşanan hareketlilik üzerinde durdu. 

ENFLASYONDA YÜZDE 5’İN ALTINA İNMEK EN BÜYÜK HEDEFİMİZ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Malatya İş Dünyası ile Buluşma” programına katıldı. Burada ekonomi dünyasında yaşanan son gelişmelere dair açıklamalarda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, Türkiye ekonomisine dair düzenlenen saldırıları hatırlattı. 

Bu saldırıların atlatıldığını ve normalleşmenin sağlandığını ifade eden Bakan Albayrak enflasyon konusuna dair şu ifadeleri kullandı. 

“Tarihin en büyük üç kur saldırısına maruz kaldığımız son 1 yılda tüm bu tehdit ve yaptırımlara rağmen emin adımlarla adım adım ilerliyoruz. Ekonomimizin sağlam altyapısıyla normalleşme sağlandı. Enflasyonda yüzde 5’in altına inmek en önemli hedefimiz. Ekim ayı itibariyle yüzde 8’leri göreceğiz inşallah.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı