Benzine Yapılan İndirim Resmen Açıklandı! İstanbul, Ankara Ve İzmir'de Benzinin Litre Fiyatı Kaç TL Oldu?

Benzine Yapılan İndirim Resmen Açıklandı! İstanbul, Ankara Ve İzmir'de Benzinin Litre Fiyatı Kaç TL Oldu?
22 Eylül 2020 - 18:35

Uluslararası petrol piyasası fiyat düşüşleri nedeniyle ciddi bir krizin içerisinde bulunuyor. Bu kriz Türkiye'de ise araç sahibi vatandaşların bütçelerine olumlu şekilde yansımaya devam ediyor. Yapılan son hesaplamalar neticesinde Türkiye'de benzinin litre fiyatına indirim yapılmasına karar verildi.

BENZİNİN LİTRE FİYATI 19 KURUŞ UCUZLADI

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından benzine indirim yapılması resmen açıklandı. Buna göre bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin litresine 19 kuruş indirim yapıldı.

İSTANBUL, ANKARA VE İZMİR'DE İNDİRİMLİ BENZİN FİYATLARI

Yapılacak olan benzin indiriminin ardından benzinin litre fiyatı Ankara'da 6,93 TL'den 6,74 TL'ye, İzmir'de 6,95 TL'den 6,76 TL'ye ve İstanbul'da 6,88 TL'den 6,69 TL'ye düşecek. Yeni fiyatları 22 Eylül'ü 23 Eylül'e bağlayan gece yarısından itibaren geçerli olacak.MOTORİNE İNDİRiM YAPILACAK MI?

Benzine yapılan indirimin ardından gözler motorin fiyatlarına da çevrildi. EPGİS tarafından motorin fiyatları ile alakalı olarak henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak sektör temsilcileri bu hafta içerisinde motorinin fiyatına da indirim yapılmasını beklediklerini ifade ettiler.

DOLAR KURUNA RAĞMEN İNDİRİM!

Öte yandan dolar kurunun yükselmeye başladığı sırada gelen benzin indirimi dikkatleri çekti. Kurun normal seviyede olması durumunda indirimin miktarı çok daha büyük olacaktı. Sadece petrol fiyatlarındaki maliyet düşüşü ile gerçekleşen indirimin kur tarafından desteklenmesi durumunda ilerleyen günlerde yeni indirimler de gündeme gelebilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum