Doların kurunun 10 TL'yi aşması ve üzerinde tutunmasıyla birlikte akaryakıt fiyatlarına zam geliyor. PÜİS,Benzin grubunda 52 kuruş, Motorin grubunda 50 kuruş fiyat artışı beklediklerini duyurdu.

Son günlerde küresel piyasalardaki olumsuzluklar ve iç piyasadaki faiz indirimi beklentileri sebebiyle dolar geçtimiz hafta başında 10 TL'yi aştı. Dün Merkez Bankası tarafından yapılan faiz indirimi sonrasında ise doların 11 TL'ye dayanması ve bu aralıkta tutunmasıyla birlikte akaryakıt fiyatlarına zam kaçınılmaz oldu.

ÖTV sıfırlandı

Uzun süredir bu yana eşel mobil sistemi uygulamasıyla birlikte akayakıt fiyatlarına gelen zam pompaya yansımamıştı. Ancak ÖTV'nin sıfırlanmasıyla birlikte peş peşe gelen zamların pompa fiyatlarına yansımaları kaçınılmaz oldu.

Benzine ve motorine 50 kuruş zam

Gözden kaçırmayın

Meclisten Geçti! Nakit isteyenler için uyarı geldi! Son dakika Meclisten Geçti! Nakit isteyenler için uyarı geldi! Son dakika

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası(PÜİS) "son günlerde ki doların hareketlenmesi sebebiyle, 20.11.2021 CUMARTESİ gününden geçerli olmak üzere Benzin grubunda 52 kuruş, Motorin grubunda 50 kuruş fiyat artışı beklenmektedir " açıklaması geldi.