Benzine Önce Dev İndirim Şimdi İse Dev Zam!

Türkiye'de akaryakıt fiyatlarında değişimler devam ederken benzin fiyatlarında son yapılan indirim yeni bir zam ile adeta geri alınacak.

Benzine Önce Dev İndirim Şimdi İse Dev Zam!
24 Nisan 2020 - 12:58

Dünya petrol piyasalarında meydana gelen çöküş ile Türkiye'de sık sık akaryakıt fiyatlarından değişimler meydana geliyor. Bu değişimlere bu gece bir yenisi daha eklenecek.

Sektör kaynaklarından edinilen bilgilere göre benzinin litre fiyatına bu geceden itibaren geçerli olmak üzere 29 kuruş zam yapılacak.

Benzine 22 Nisan'ı 23 Nisan'a bağlayan gece 31 kuruş indirim yapılmıştı. Sokağa çıkma yasağı nedeniyle araç sahiplerinin büyük çoğunluğunun yararlanamadığı indirim bu gece geri alınacak ve totalde benzin sadece 2 kuruş inmiş olacak.

Dünya petrol piyasasında fiyatlar dibe vururken Türkiye'de benzin fiyatına neden zam geldiği vatandaşların aklını kurcalamaya başladı. Ancak yapılan zam petrol fiyatlarından daha çok dolar kurundaki yükseliş sebebiyle gerçekleşti.

Türkiye'de benzin fiyatlarına yapılacak zammın bugün Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından resmen açıklanması bekleniyor.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum