Son günlerde artan döviz ve akaryakıt fiyatları karşısında benzine her gün zam gelirken, bu sefer indirim gelmesi bekleniyor. Benzinde gece yarısından itibaren 25 kuruşluk indirim gelmesi bekleniyor.

Küresel çapta yaşanan koronavirüs pandemi süreci sebebiyle, artan enerji ihtiyacı karşısında dünya genelinde petrol fiyatları yükselişe geçti. Küresel çapta yaşanan bu kriz sebebiyle, akaryakıt fiyatlarında ki zamlar pompada görülmeye başladı.

Gözden kaçırmayın

Vakıfbank bankasından haber var! 7000 TL ödeme verilecek! Başvuru bayramdan sonra da devam edilecek Vakıfbank bankasından haber var! 7000 TL ödeme verilecek! Başvuru bayramdan sonra da devam edilecek

Öte yandan Türkiye'de uzun süredir uygulaman eşel mobil sistemi sayesinde akaryakıta gelen zamlar ÖTV'den düşülüp, pompa fiyatlarına yansıtılmıyordu. Ancak ÖTV'nin sıfırlanmasıyla birlikte artık benzin ve motorina zamlar kaçınılmaz oldu. 

Benzine 25 kuruş indirim

Son günlerde özellikle benzine ard arda gelen zamlar sonrasında şimdide benzinde indirim bekleniyor. Bu gece yarısından itibaren 25 kuruşluk indirim yapılması bekleniyor. İndirim haberini Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası duyurdu.

benzin

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasının yaptığı açıklamaya göre, Ankara'da ortalama 8,75 liradan satılan benzinin litre fiyatı ise 8,50 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul'da 8,67 liradan 8,42 liraya, İzmir'de 8,75 liradan 8,50 liraya inecek.