Son dönemlerde artan döviz karşısında akaryakıt fiyatlarına zam gelmeye devam ediyor. Son alınan kararla birlikte Benzinin litre fiyatına Cuma gününden itibaren geçerli olmak üzere 48 ile 52 kuruş arasında zam yapılacak.

Son dönemlerde küresel piyasalarda ki kriz ve buna bağlı olarak dövizde ki artış sonrasında akaryakıt fiyatlarına zam gelmeye devam ediyor. 

Peş peşe gelen zamlar sonrasında gelen bilgilere göre  doların yükselmesi ile oluşan fiyatlama neticesinde yarın gece yarısından geçerli olmak üzere benzinde 48 ile 52 kuruş arası zam bekleniyor.

Benzinin litresi kaç lira olacak?

Fiyat artışının ardından benzinin litre satış fiyatı İstanbul'da ortalama 8,10 TL'den 8,62 TL'ye, Ankara ve İzmir'de ise 8,18 TL'den 8,70 TL'ye yükselmesi bekleniyor.

benzine büyük zam

Gözden kaçırmayın

Sosyal Medyada Dezenformasyon Yapan Hesaplara Hapis Cezası Geliyor! Sosyal Medyada Dezenformasyon Yapan Hesaplara Hapis Cezası Geliyor!

Motorin ve LPG'ye zam gelecek mi?

Gelen bilgilere göre LPG ve motorine ise doların durumuna göre zam gelip, gelmeyeceği netlik kazanacak. Doların 10 TL'nin altına inmesi durumunda motorin ve lpg'ye zam yapılması düşünülmezken, doların 10.30 TL üzerinde kalması ile birlikte motorine zam yapılması gündeme gelecek.