Benzin ve Motorin Zamlanırken LPG Merak Konusu Oldu! . Ülkemizde de bir süredir yaşanan ekonomik bunalım ile beraber benzin ve motorin her gün zam haberleri ile gündemde büyük bir yer tutmaktadır.

Dünya gündeminin oldukça sıcak oldu son haftalarda benzin ve motorin tarihinde hiç yaşamadığı zam oranları ile gündeme gelmeye devam etmektedir. Ülkemizde de bir süredir yaşanan ekonomik bunalım ile beraber benzin ve motorin her gün zam haberleri ile gündemde büyük bir yer tutmaktadır. Ancak tüketicilerin en çok kullandığı yakıt türü olan benzin ve motorin sonrasında LPG içinde zam haberleri gelmeye başlamıştır. Her gün akaryakıta gelen zam ile beraber benzin ve motorin litre fiyatları vatandaşın bütçe dengesini oldukça zorlanmaktadır.

Benzin ve motorin için yapılan en son zamlardan sonra LPG de zam yağmurundan nasibini almıştır. Buna göre benzin ve motorinde yapılan 2.25 kuruşluk zam LPG için de 0,45 TL seviyesinde bir zammı geleceği haberlerini doğrular nitelikte değerlendirilmektedir.

Dünyadan gelen savaş, çatışma ve faiz haberleri petrol fiyatlarını da dünya genelinde artmasına neden olmuştur. Ülkemizde zaten Ocak Ayı’nın başından itibaren gelen zamlardan sonra dünyadaki bu gelişmeler akaryakıta adeta zam yağmuru geldiğini söylemek mümkündür. Tüketicilerin merak ettiği en büyük konular arasında ise benzin ve motorine gelen zamlardan sonra LPG için ne kadar zam yapılacağı olmuştur. Bu konuda sektör kaynakları tarafından yapılan bazı yorumlar sonucunda LPG için 0,33 TL ve 0,61 TL i̇ki farklı zam ay başında yapılmıştı. Ancak LPG için en son yapılacak olan zam fiyatının 0,46 TL olacağı şeklinde yorumlar gelmektedir.

Gözden kaçırmayın

Meclisten Geçti! Nakit isteyenler için uyarı geldi! Son dakika Meclisten Geçti! Nakit isteyenler için uyarı geldi! Son dakika

LPG için yapılacak olan olası zamdan sonra İstanbul’da 11,20 TL, Ankara’da 11,18 TL ve İzmir’de ise 11 TL olarak fiyatlanacaktır.