Kamu Haberleri

Belediye Personeli Alımı İçin İlan! KPSS ile Kadın Erkek Belediye Memuru Alımı Yapılıyor

Çorum Belediyesi yayımladığı bir ilan ile belediye memuru alımı yapacağını duyurdu. KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak olan belediye personeli alımları İtfaiye Eri kadrosuna olacak.

Çorum Belediyesi İtfaiye Eri kadrosunda personel ihtiyacı olduğunu ve bu kadroda personel alımı yapacağını açıkladı. 

Belediye Başkanlığı taarafından yayımlanan ilana göre alımlar KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak olup kadın ve erkek adaylar başvuru yapabilecek.

Öğrenim şartının da yer aldığı belediye memuru alımlarına dair detaylar şu şekilde;

İTFAİYE ERİ KADROSUNA BELEDİYE MEMURU ALIMI

Çorum Belediyesi yapılacak olan İtfaiye Eri alımlarının 60 KPSS puan şartıyla olduğunu duyurdu. İlana KPSS’den en az 60 puana sahip adaylar başvuru yapabilecekler. 

Öğrenim şartınında yer aldığı ilanda adayların İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmaları gerektiği ifade edildi. Bu şartların yanında diğer bir özel şart ise adayların en az C sınıfı özel sürücü belgesine sahip olmaları. 

Bu şartları sağlayan adaylar arasından 9 İtfaiye Eri alımı yapılacak. 

Çorum Belediyesi’nin Açıkladığı Genel Koşullar 

Alım yapılacak İtfaiye Eri kadrosu için Çorum Belediyesi tarafından belirlenen diğer başvuru koşulları şunlar; 

Erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmakTürk vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak. 

İlana ilişkin detaylara belediyenin web sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı