Belediye Başkanının Kızı 69 KPSS Puanıyla Zabıta Memuru Oldu!

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde bulunan Akharım Belediyesi'nde Akharım Belediye Başkanı Eşref Ünsal'ın kızının KPSS'den 69 puanla memur olarak işe başlaması tartışma yarattı. Akharım belediyesi bir süre önce zabıta memuru ve düz memur alımı yapılacağını ilan etti. KPSS'den en yüksek puanı alan adaylar mülakata davet edildiler. Mülakata Başkan Eşref Ünsal'ın kızı Semiye Ünsal da katıldı. KPSS'den 69 puan alan Semiye Ünsal mülakat sonucundan “en başarılı” kişi olarak memur olarak işe girdi.

Belediye Başkanının Kızı 69 KPSS Puanıyla Zabıta Memuru Oldu!
16 Ekim 2020 - 14:49

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesine bağlı belediyelerden olan Akharım Belediyesi bir süre önce ilan yayınlayarak 1 düz memur ve 1 de zabıta memuru işe alımı yapacağını duyurdu. Memur kadrosu ile görevlendirilecek olan kişi için KPSS'den en az 55 puan alma ve lisans mezunu olma şartı belirlendiği ilan edildi. Zabıta memuri için ise KPSS'den en az 65 puan ve ön lisans mezunu olma şartı açıklandı.

ADAYLAR MÜLAKATA DAVET EDİLDİ

18 Eylül 2020'de başlayan memur iş başvuruları 22 Eylül'de sona erdi. Bu sırada 2 kişilik memur kadrosu için yüzlerce başvuru gerçekleştirildi. Başvuran kişiler KPSS puanına göre sıralanarak düz memur kadrosunda 5 kişi, zabıta memuru kadrosunda ise 3 kişi mülakata davet edildi.1. SIRADA BULUNAN ADAY MÜLAKATA KATILMADI

Zabıta memuru işe alımı için mülakata davet edilen kişiler arasında Akharım Belediye Başkanı Eşref Ünsal'ın kızı Semiye Ünsal da yer aldı. KPSS puanı 69 olan Semiye Ünsal'ın mülakat listesinin 2. sırasında bulunduğu öğrenildi. Ancak listede 1. sırada bulunan aday başvuru yapmış olmasına rağmen mülakata katılmadı.

BELEDİYE BAŞKANININ KIZI İŞE ALINDI!

Akharım Belediyesi memur alımı ile alakalı olarak yapılan mülakatın sonuçları belediyenin internet sitesinden ilan edildi. Bu sonuçlara göre Belediye Başkanı Eşref Ünsal'ın İnşaat Teknolojileri Bölümü'nden mezun olan kızı Semiye Ünsal 69 KPSS puanıyla zabıta memuru olmaya hak kazandı.DÜZ MEMUR KADRO BOŞ KALDI!

Ayrıca düz memur kadrosu için yapılan mülakata katılan 5 kişinin 4'ü de başarısız oldukları gerekçesiyle işe alınmazken 1 kişi de sınava katılmadı. İlginç bir şekilde açılan memur kadrosu boş kaldı.  

İLK SIRADA OLAN VE MÜLAKATA KATILMAYAN ADAY YEREL MEDYAYA KONUŞTU

Afyonkarahisar'da bu işe yerleştirme ile alakalı olarak büyük tartışmalar yaşanmaya başlandı. Yerel medyanın en çok işlediği konular arasına gire Akharım Belediyesi'ndeki işe alım ile alakalı olarak detaylar da ortaya çıkmaya başladı. Mülekat sıralamasında en yüksek puana sahip olmasına rağmen mülakata katılmayan F.K. Afyon Postası'nda bir açıklama yaparak, “İşe alacakları kişi belliydi. O maksatla yapılan bir sınavdı. Belediye Başkanının kızının da mülakata çağırıldığını bildiğim için ben mülakata katılmaya gerek görmedim. Nasıl olsa liyakat değil başka şeyler arıyordular. Diğer tarafa da 1 kişi memur alacaklardı. O kadro da belediyede çalışan birisine ayrılmıştı. O kişi KPSS sıralamasına giremediği için işe alım yapmadılar.” dedi.
YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • VATANDAŞ
    1 hafta önce
    BELEDİYE BAŞKANININ KIZI TABİİ O GİRMEYECEKTE HAKKIYLA KAZANANLAR MI GİRECEK HEP BÖYLE OMUYORMU TÜM BELEDİYELER SEÇİMDEN SONRA BELEDİYEYİ KENDİ ADAMLARI İLE DOLDURUYOR HEMDE SINAVSIZ BİDE MÜDÜRLÜK VERİYORLAR OH AL SANA İŞ