Bu haber memur ve emekli milyonlarca vatandaşı oldukça yakından ilgilendiriyor. Memurların maaşlarında artış meydana gelecek

Beklenen O An  Nihayet Geldi! Sendika başkanı açıkladı, Maaşlarda 1000 TL Artış Yaşanacak. Bu haber memur ve emekli milyonlarca vatandaşı oldukça yakından ilgilendiriyor. Memurların maaşlarında artış meydana gelecek. Emekli olan vatandaşların ise emekli aylıklarında artış yaşanacak. Emekli maaşlarında bin TL'ye kadar bir fark olması öngörülüyor. 3600 ek gösterge ile ilgili son durum nedir? Gerçekleştirilen ikinci toplantının sonrasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, kameraların karşısına geçtiği. 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak? işte karşınızda 3600 ek gösterge ile ilgili detayların tamamı ve çok daha fazlası...

Gözden kaçırmayın

Akbank 7000 TL ödeme veriyor! Akbank'tan Duyuru Resmi Olarak Yapıldı! Akbank 7000 TL ödeme veriyor! Akbank'tan Duyuru Resmi Olarak Yapıldı!

Memur-sen genel başkanı Ali Yalçın, ek göstergelerinin yaşama geçmesi halinde memurların maaşlarında artış yaşanacağını söyledi. Emekli ikramiyelerinde 30 bin lira gibi bir fark yaşanması söz konusu. Emekli maaşlarında aynı şekilde bin TL'ye varan bir fark oluşacak. Böyle bir durumda emekli zammı anlamına geliyor. Ek gösterge ile beraber samimi bir şekilde ter akıtmaya ve konuya yönelik katkı sunmaya devam edeceklerini söyledi. Diğer taraftan memur-sen genel başkanı Ali Yalçın, 3600 ek göstergeye yönelik üçüncü toplantının ise 10 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirileceğini dile getirerek, ek gösterge ile alakalı samimiyetle ve gerçekten de ter akıtmaya yönelik katkı sunmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

cumhurbaskani-bu-sabah-imzaladi-emekliye-4120-tl-odeme

3600 Ek Gösterge Nedir, Kimleri Kapsıyor?

Yapılan çalışmaların ortak noktasında genel itibariyle emekli vatandaşlar var. Hizmet, sınıf ile unvan ve derecelere oranla değişiklik gösteren ek gösterge çalışmalarında, bir başka anlatım ile katsayı, devlet memurlarının çalışırken almış oldukları maaşlarının ve emekli ikramiyelerinin ile emekli maaşlarının hesaba katılmasında uygulanmakta olan bir hesaplama çeşididir. Emeklilik maaşı ile ikramiyesi yine aynı şekilde bu hesaba göre gerçekleştirilmektedir. 3600 ek göstergenin yürürlüğe girmesi ile beraber din görevlileri, sağlık personellerinden hemşireler, öğretmenlerin maaşlarında ciddi manada bir artış olması bekleniyor.