Ekonomi

Beklenen açıklama Cumhurbaşkanı verdi: Emekliye müjdeli haber geldi

Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank üzerinden maaş alan vatandaşlar için başlatılan yeni kampanyada, emekli maaşını bankalar üzerinden alan kişilere 5 bin TL ödeme yapılacağı haberi Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilmişti. Bayram öncesinde başlatılacak olan bu kampanya bayram sonrasına ertelenmiş ve hesapları, ödemeler, bayram sonrasında yapılmaya başlandı.

Emekli maaşınızı Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank üzerinden almanız durumunda, sizlerde beş bin TL ye kadar hızlı bir şekilde ödeme alabilecek ve nakit kullanabileceksiniz. Başvurularını gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar, internet bankacılığı uygulaması kullanması durumunda ve emekli maaşı, bu bankalar üzerinden alınması durumunda, işlemlerini gerçekleştirerek ihtiyaç kredisi kullanabilmektedirler.

Kredi başvurusunda bulunarak, kredi imkanından faydalanacak olan kişilere 5 dakika içerisinde kredi sonucu verecek olan bu bankalar üzerinden sizlerde ihtiyaç kredisi kullanabilir. 36 ay vadeye kadar işlemlerinizi gerçekleştirerek, 90 gün ertelemeli olan ilk taksit ödemesini yapabilirsiniz.

Emekli maaşını bankalar üzerinden alan vatandaşlara sadece 5000 TL değil, daha yüksek limitlerde krediler verilmektedir. Özellikle diğer bankadaki olan banka kredi ve kredi kartı borçlarınızı kapatmak için ihtiyaç kredisi veya borç kapatma kredisi almak istiyorsanız size en yakın banka şubelerine giderek başvurunuzu kimliğinizle birlikte yapabilir ve tüm banka borçlarınızı tek bir yerde ödeme kolaylığı sağlayabilirsiniz.