Gündem

Bekçi adayları bu sonucu bekliyor. 2020 bekçi adayları için mülakat sonuçları açıklandı mı?

Polis Akademisi 2019 bekçilik mülakat sonuçlarıyla ilgili araştırma yapan vatandaşlar artık akademinin yapacağı açıklamayı bekliyor. Geçtiğimiz Ekim ayında mülakata giriş yapan bekçi adayları www.pa.edu.tr adresinden sonuçları takip edebilecek.

2019 Bekçilik Mülakat Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından açıklanacak olan 2019 bekçilik mülakat sonuçlarının birkaç hafta içerisinde paylaşılacağı düşünülüyor. Bekçi adayları da bu süreçte bekçilik maaşlarını araştırmaya başladı. 2020 bekçi maaşları lisans mezunu bekçiler için 4 bin 164 TL ile 4 bin 576 TL arasında uygulanıyor. Lise mezunu bekçiler ise memur maaşlarına yapılan yüzde 4+4’lük zamdan sonra 4.063 TL olarak maaş alacak.

Bekçilik Sınavını Kazananlar Nasıl Atanacak?

Uygulanan sınavda başarı gösteren bekçiler daha sonra arşiv ve güvenlik araştırmasından geçiyor. Bu süreçte atamalarının yapılabilmesi için sağlık kurulu raporları da alınıyor.

Sağlık şartları elverişli olan adaylar, güvenlik ve arşiv araştırması sonucuna göre memur olarak bulundukları bölgeye atanıyor. Ayrıca ataması yapılanlardan geçerli bir mazereti olmayan bekçilerin ilan tarihinden itibaren 15 iş günü içerisinde görevine başlamaması durumunda atamaları iptal ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı