Gündem

Bekarlık vergisi konuşulmaya devam ediliyor! Evde kalma vergisi ne anlama geliyor? 2020 evde kalma vergisi ne kadar olacak?

Geçen hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bekar gençler için söylediği ‘evlenmedikleri için evde kalıyorlar’ sözünden sonra Twitter’da binlerce tweet atılmaya başlandı. Son 3 günde on binlerce tweetin atıldığı evde kalma vergisiyle ilgili yapılan mizahlar da dikkat çekiyor. 

Twitter’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçen gün paylaştığı sözlerine mizah şeklinde karşılık veren sosyal medya kullanıcıları, 30 yaşını aşmamış ve bekar olan bireylerin her sene bekar kalma vergisi ödeyeceğini mizahi bir dille paylaşmaya devam ediyor. Söz konusu paylaşımlarla beraber Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini eleştiren Twitter kullanıcıları ek olarak evde kalma vergisi yasa tasarısının onaylanmasıyla birlikte evde kalanların kademeli artacak olan bir vergiyle karşılaşacağını mizahi sözlerle paylaşmayı sürdürüyor. 

Twitter kullanıcıları ‘Evlilikte yaşa takılanlar’ ile ‘bekarlık vergisi’, ‘evde kalma vergisi’ ile ilgili tweet atarken konuyla ilgili herhangi bir yasa teklifinin olmadığı da biliniyor. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı