Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Exxen platformu her geçen gün daha fazla aboneye sahip olabilmek için yeni yollar denemeye devam ediyor. Yeni dizilerle birlikte platformun geliştirilmesine katkı sağlanacağı düşünülüyor. Geçtiğimiz günlerde çok sevilen Leyla ile Mecnun dizisinin eski kadro ile birlikte yeniden çekilmesine karar verilmişti. Dizinin şu sıralar çekimleri devam ederken dizinin eski sevenleri büyük bir heyecanla yeni yayınlanacak bölümleri beklemeye başladılar. 

Acun Ilıcalı şimdi de Behzat Ç. için harekete geçti. Efsane dizinin yeniden ekranlara dönmesi için birtakım görüşmeler ve planlamalar içerisinde olduğu öğrenildi. Behzat Ç. bir dönemin reyting rekorları kıran dizisi olmasına rağmen o dönemin politik ortamına pek uygun olmadığı için kanal da riske girmek istemediği için diziyi bitirme kararı almıştı. 

Bir dönemin en sevilen dizisinde Nejat İşler, Hazal Kaya, Güven Kıraç, Canan Ergüder, Ayça Varlıer gibi isimler de yer almıştı. Ayrıca diziye yeni giren genç yeteneklerin büyük kısmı da şimdilerde büyük ses getiren isimlerden oldu. 

BAHZAT Ç. DİZİSİ NE ZAMAN YAYINLANACAK?

4-17

Behzat Ç. dizisi bittikten hemen sonra çok ısrar üzerine yeniden çekilmiş ve BluTV üzerinde yayınlanmıştı. Ancak 9 bölüm yayınlanmasının ardından yayından kaldırılmıştı. Yayından kaldırılmasının neden ise dizinin eski bölümlerdeki gibi tadı vermemesi ve izleyici tarafından olumsuz eleştirilerin hedefi haline gelmesi olarak açıklandı. Erdal Beşikçioğlu yeni bölümde dizinin senaryosundan tatmin olmadı ve böylece izleyiciye de yansıtamamıştı. Ayrıca set arkasında oyuncular arasında da gerginlik yaşandığı dile getirilmişti. 

ERDAL BEŞİKÇİOĞLU DİZİYE DÖNMEK İÇİN NE İSTİYOR?

Acun Ilıcalı'nın bu süreç içerisinde Erdal Beşikçioğlu ile görüşmelere başladığı öğrenildi. Görüşme sonrasında Erdal Beşikçioğlu'nun bazı çekinceleri olduğu ortaya çıktı. Henüz olumlu yanıt vermezken düşünmek için zaman istediği öğrenildi. 

Erdal Beşikçioğlu'nun diziye yeniden dönmek için senaryodan emin olmak istediği ve hikayeyi sevmesi gerektiğini dile getirdiği öğrenildi.