Bu durumdan bazı kesimler oldukça fazla etkileniyor. Bu kapsamda Devlet pek çok kalemde destek ödemesi vermeye başladı. Peki nasıl başvuru yapılır? Destek ödemeleri neler? Koşullar neler? Detaylar haberimizin devamında sizlerle...

Yakın bir süreçte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'In bizzat açıkladığı destek paketleri birbiri ardına duyuruluyor. Bu desteklere bir yenisini daha ekleyerek pandemiye özel 7 bin TL hibe desteği gerçekleştirileceği duyuruldu. Devlet pek çok kalemde ihtiyaç sahiplerine destek sağlıyor. Vatandaşlar bu desteklere nasıl başvuru yapılacağını ve başvuru koşullarını yakından takip ediyor. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar için desteklere yönelik ayrıntıları haberimizde sunduk. 

Esnafa 7 bin TL Destek Ödemesi 

Devlet desteği esnaf vatandaşlara verilmeye tüm hızıyla devam ediyor. Pandemi sürecinde oldukça fazla olumsuz etki gören esnaf kesim önceden aldığı 3.500 TL yardımlara bir yenisi daha eklenerek 7 bin TL nakdi destek ödemesi verilecek. Yakın bir süreçte duyurulan destekler sonrasında esnaf vatandaşların da yüzleri güldü. Söz konusu desteğin kredi olarak değil hibe olarak verileceği belirtildi. 

Annelere 7 bin TL Destek Müjdesi

Esnaflar kadar anneler de olduka sıkıntılı süreçler yaşıyor. Çocuklarının eğitimleri sebebiyle çalışma hayatında olan anneler sıkıntılı süreçler yaşıyor. Annelere özel olarak pandemide destek sağlanmasından sonra 7 bin TL nakdi ödeme gerçekleştirilmesi de söz konusu. Ödeme ayrıntılarını öğrenmek isteyenler e-Devlet sistemine giriş yaparak başvurularını yapabilecekler.

65 Yaş ve Üzeri Yaşlılara 7 bin TL

65 yaş ve üzerinde olan aynı zamanda emekli maaşı almayan vatandaşlara özel olarak destek sağlanacak. Devlet tarafından destek gerçekleştirilen 65 yaş üzerinde ki vatandaşlara pandemi sonrasında 7 bin TL destek verilecek. Destek 600, 3000 olarak birbirini takip eden her ay hesaplara yatırılacak. Başvuru işlemlerini yapmak isteyen vatandaşlar ödemelerinin onaylanmasının ardından bu ödemeyi kullanabilecekler. 

Öğrencilere 7 bin TL Destek Ödemesi

Destek paketi çerçevesinde öğrenciler de bu desteklerden faydalanabilecek. Eğitim ve öğretim senelerinde sıkıntılı süreçler yaşayan maddi ve manevi sıkıntı içerisinde olan öğrencilere ve ailelere destek sağlanabilecek. Başvurular e-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilecek. Diğer desteklerden yararlanan ihtiyaç sahipleri bu destekten faydalanamayacak.