SGK’dan emekliye büyük sevinç yaşatacak bir haber geldi. SGK her çalışanın hayallerini süsleyen emekliliğe ilişkin önemli bir açıklamada bulundu.

Emeklilik işlemlerinin uzaması halinde vatandaşın mağdur olmaması için SGK devrede. 90 gün içerisinde maaşı bağlanmayanlara başvuru yapmaları halinde 3 net asgari ücret ön ödeme alma hakkı tanıdı.

Başvuran Tüm Emeklilere 6.972 TL Ödeme SGK'dan Yatırılacak1

3 Şart Tamamlanırsa… 

3 net asgari ücret 6.972 TL'ye denk geliyor ve gerekli şartları tamamlayıp emeklilik başvurusu yapanlar toplam 1 hafta ile 10 gün içinde maaş alabilecekler. Aylık bağlanma işlemleri uzayanlara SGK’dan 3 maaş avans hakkı tanındı. İşte konuya dair merak edilenler ve tüm gelişmeler…

Gözden kaçırmayın

Ziraat Bankası emekliye ve çalışana 70.000 TL ödeme yapacak! Bankadan kesin onaylı nakit kampanyası başladı Ziraat Bankası emekliye ve çalışana 70.000 TL ödeme yapacak! Bankadan kesin onaylı nakit kampanyası başladı

Takvimin haberine göre tüm emeklilere 6.972 TL ödeme verileceği üstelik bu konuda SGK’nın devreye girdiği belirtildi. Başvurana bir hafta içerisinde maaş hesabına ödemenin yatırılacağını belirtildi. Bilindiği gibi çalışanların hayali emeklilik. Uzun yıllarca çalışanlar emeklilik için gün sayıyor. Emeklilik işlemlerinin uzaması halinde mağdur olmamaları adına SGK önemli bir adım attı ve maaşı 90 gün içerisinde bağlanmayanlara yazılı başvuru yapmaları halinde 3 net asgari ücret ön ödeme alma hakkı tanıdı.

Emekli Olacaklara Avans Ödemesi

SGK’dan başvuru sonrası onay gelirse nakit sıkıntısı yaşayan tüm emeklilere avans sağlanabilecek. En düşük emekli maaşı 1500 TL olarak hesaplandığında avans alması onaylanırsa 4500 TL en az avans çekebilme hakkı tanınacak. Çekilen avans emekli maaşından 12, 24, 36 ay boyunca taksit halinde kesilecek. 36 ay taksit yapan biri 4500 TL avans kullandığında maaşından 3 yıl boyunca 125 lira kesintiye maruz kalacak.

Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı ve Genel Sekreteri'nden açıklama geldi. Gazi Aykırı imzasıyla Türkiye Bankalar Birliği'ne emeklilerin taleplerini dile getiren bir yazı iletildi ve böylece koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal güvenlik primi tahsilatının ertelendiği ve KDV’nin ertelendiğini nakit akışı bozulan firmaların kredi, anapara ve faiz ödemelerinin 3 ay boyunca ötelendiğini belirtti. Dernek bu gelişmelerden sonra bir milyonu bulan dernek üyelerine müjdeyi verdi. 1 milyonu bulan dernek üyeleri 13 milyonda varan emeklinin yoğun taleplerinin karşılandığını belirtti.

Nakit Avans Nasıl Kullanılır?

Nakit avans kullanmak için acil nakit ihtiyacı oluşması gerekir. Kredi ve benzeri işlemler ile zaman kaybetmek istemeyenler nakit avans işlemini tercih eder ve bu işlemi iki şekilde gerçekleştirir. 
-    Kredi kartını bankanın ATM cihazına takar ve para çekme işlemi gerçekleştirir. 
-    İnternet şubesi kanalıyla da nakit avans çekilebilir. Hesap numarasına kredi kartı bakiyesini kullanarak EFT ve havale yapılarak kullanılır.

Nakit avans işlemi herhangi bir prosedür ile uğraşmanıza gerek kalmadan kullanılabilen bir paradır. Tüm kredi kartı limitini nakit avans olarak çekilmesi bazı bankalar tarafından mümkündür. Bazı bankalar ise yalnızca belirli bir kısmının nakit avans olarak çekilmesine izin verir.