Başvuran Kişilere PTT'den 659 TL ve 827 TL Paralar Yatırılacak! Devletten vatandaşa yönelik destekler ara vermeden devam ediyor. Genç ya da yaşlı demeden ihtiyaç sahibi vatandaşlara SGK’dan destek ödemeleri geliyor.

Devletten vatandaşa yönelik destekler ara vermeden devam ediyor. Genç ya da yaşlı demeden ihtiyaç sahibi vatandaşlara SGK’dan destek ödemeleri geliyor. Çalışanlar, çalışmayanlar, hastalar ve engelliler pek çok vatandaşa devlet tarafından çeşitli destekler sağlanmaya devam etmektedir. Mağduriyetlerin en aza indirilmesi için verilmekte olan bu desteklerden çoğu kişi faydalanabileceği ya da hak kazanabileceğini bilmiyor. Başvuru yapan ve de başvurusu onaylanan yüz binlerce kişi, bekleme olmadan anında ödemeleri almaya başlar.

Çeyiz Desteği

SGK’dan evlenmek isteyen kişilere verilen çeyiz desteği aynı zamanda evlilik ödeneği olarak da bilinmektedir. Evlenecek olan kişilere sağlanan bu önemli maddi destek, çiftlere çeşitli eşya ve düğün masraflarını karşılayabilmeleri adına sağlanmaktadır. Devlet, evlenen kişilere çeyiz desteği sağlamaktadır ve de bunun yanında çeyiz hesabı ile evlenecek çiftler büyük bir katkı almış olacaktır. Banka hesabında açılan çeyiz hesabı üzerinde bir süre birikim yapılmış ve de 27 yaşından önce evlilik yapan kişilere de devlet katkısı verilmektedir. 5 yıl içinde 48 bin 148 TL birikebilmektedir. 12 Bin 037 TL üst tutardaki ödeme de devlet katkısı olarak bu ödeneğe eklenmektedir.

PTT'den Hangi Ödemeler Alınır?

PTT tarafından yapılan ödemeler arasında engelli maaşı, yoksulluk desteği, evde bakım ile yaşlılık maaşı vardır. Evde bakıma ihtiyaç duyan yaşlı vatandaşlar ve engelli yakınlarına bakım hizmeti veren kişilere bu ödenek verilmektedir. 1.657 TL olarak verilen evde bakım maaşı 1.798 TL olacak şekilde PTT'den ödenmektedir.

ptt-son-dakika-yayinladi-cuma-gunu-kuyruk-olustu-ev-hanimi-emekli-memur-calisan-her-tc-vatandas-2
Engelli maaşı yine devlet desteği kapsamında yapılan ödemeler arasındadır ve %40 ile %69 engelli oranına sahip olan kişilere, 662, % yetmiş ve de üzeri engelli olan kişilere 992 TL olarak ödenmektedir.

Gözden kaçırmayın

PTT kimlik ile sizlere gişelerden 6500 TL ödeme yapıyor! TC vatandaşı olmanız yeterli olacak! PTT kimlik ile sizlere gişelerden 6500 TL ödeme yapıyor! TC vatandaşı olmanız yeterli olacak!

Yaşlılık maaşı, 65 yaş maaşı olarak da bilinmektedir. Yaşlılık maaşı 763,67 TL olarak ödenirken zamlı olarak 828 TL olarak ödenme işlemi yapılmaktadır.
Yolluk desteği ile yol ve gündelik ödemesi, sigorta tarafından kendine ya da bakımla yükümlü olduğu eşi, yakını, babası, annesi veya çocukları için PTT aracılığıyla verilmektedir. Bu ödenek, ihtiyacı olan kişilere tedavi yapılması için yol ve gündelik ödeme halinde verilmektedir.