Gündem

Başbakan’dan Öğrencilere 2018’de Burslara Zam Müjdesi! 470 TL Olacak!

Fırat Üniversitesi Akademik yılı açılış sırasında konuşma yapan Başbakan Sayın Binali Yıldırım, öğrenciler için çok önemli açıklamalarda bulundu. Elazığ’da yapılan açılış töreninde konuşan Yıldırım, 2018 de öğrenci başına burs vereceklerini paylaştı.

ÖĞRENCİLERE 470 TL BURS VERİLECEK

Başbakan Yıldırım ,yaptığı konuşma sırasında ” 2003 yılında öğrenci başına 45 lira burs verdiklerini ancak, 2018 yılında bu tutarın 470 TL ‘ye çıkaracaklarını söyledi. “2017 yılında 425 TL olan öğrenci bursu 2018 yılında 470 TL olacak” dedi.  Hayırlı olsun diyerek öğrencilerle bu müjdeyi paylaşan Yıldırım  “İlk kez Elazığ’dan açıklamış oluyoruz ” diyerek ekledi. Bu kadar önemli bir konunun müjdesini de veren Yıldırım gündeme ilşkin ir çok açıklamayı da bu açılış aracılığı ile yaptı. 

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi önümüzdeki yılda öğrencilere burs imkanı yine hükümet tarafından verilmiş olacak. 470 TL burs alan her öğrenci ihtiyaçlarını daha kolay şartlarda giderecek. 

Başbakan Binali Yıldırım yurtlar konusunda da bazı önemli açıklamalar yaptı. Yıldırım”192 mevcut yurt olduğunu,562 tane daha ilave olarak eklendiğini belirtti.

 Başbakan Binali Yıldırım eğitime verdikleri önemi bir kez daha hatırlatarak öğrencilere burs müjdesini de kilometrelerce uzaktan yapmış oldu.  

 Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye’nin etrafına şer çemberi oluşturmaya çalışanların olduğunu , ancak bu büyük milletin 15 Temmuz’da herkese bilen bilmeyen yedi düvellere Türk milletinin nasıl bir güce sahip olduğunu gösterdiğininin tekrar altını çizdi. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı