Başbakan Duyurdu! KKTC'den Müthiş Haber!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden gelen bir son dakika haberi yüzleri güldürdü. KKTC Başbakanı Ersin Tatar, son 5 gün içerisinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yeni koronavirüs vakası tespit edilmediğini açıkladı.

Başbakan Duyurdu! KKTC'den Müthiş Haber!
24 Nisan 2020 - 19:32

 

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıktığı düşünülen ancak tüm dünyaya yayılım gösteren koronavirüs hakkında güzel haberler gelmeye başladı. Türkiye'de kontrol altına alınması için yapılan çalışmalarda önemli aşamalar kaydedilirken koronavirüs hakkında bir güzel haber de KKTC'den geldi.

KKTC Başbakanı Ersin Tatar, yaptığı son açıklamasında KKTC'de son beş gündür yeni koronavirüs vakası ile karşılaşmadıklarını söyledi. Başbakan Tatar, “KKTC'de 9 Mart'ta koronavirüs tespiti yapıldı ilk olarak. Biz anında müdahale edip tüm uçuşları durdurduk. Sınırları kapattık, okullara tatil verdik, devlet kurumlarında olabildiğince az personel ile hizmet vermeye çalıştık. Şehirler arası seyahatleri yasakladık. Akşamları saat 21 :00'dan sonra sokağa çıkma yasağı ilan ettik. Tüm bunların meyvelerini bugün toplamaya başladık.” dedi.

KKTC Başbakanı Ersin Tatar müjdeli haberi büyük bir sevinçle verirken, “Son beş gündür ülkemizde yeni koronavirüs vakası tespit edilmemiştir. Sadece 7 kişi hastanelerde tedavi altındadır. Koronavirüs salgınını artık kontrol altına aldık.” şeklinde konuştu.

Türkiye'nin KKTC'den yana her zaman elinden geldiğini yaptığını söyleyen Başbakan Ersin Tatar, “Türkiye bu süreçte bizi hiç yalnız bırakmadı. Gerek maddi gerek tıbbi yardım olsun hep yanımızda oldular. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile iki defa telefonla görüştük. Türkiye'ye bir kez daha minnettarız.” dedi.

KKTC'de koronavirüs tedbirleri nedeniyle uygulamaya konulan kısıtlama kararlarının yavaş yavaş gevşetilmeye başlanacağını açıklayan Başbakan Tatar, “Salgınla mücadele kapsamında aldığımız önlemleri gevşetmeye başlıyoruz. 4 Mayıs'tan sonra normalleşmeye başlıyoruz. İlk etapta küçük işletmelerin tekrar açılmasına imkan tanıyacağız. Kafe, eğlence merkezi ve okulların açılışını en son etapta yapacağız. Ekonomik hayatı kademeli bir şekilde yeniden işler hale getireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum