Ünlü oyuncu Elçin Sangu eski menajeri Başay Okay ile olan davasını kaybetti!

Kiralık Aşk dizisi ile yıldız parlayan Elçin Sangu haksız yere sözleşmeyi feshettiği iddiasıyla eski menajeri Başay Okay tarafından açılan davayı kaybederek tazminat ödemeye mahkum edildi.

Oyuncu Elçin Sangu'nun menajerine ödeyeceği tazminat dudak uçuklattı!

Elçin Sangu'nun eski menajeri Başay Okay, "Hukuki işlem başlattık ama savaş açmadık. 10 senedir menajerlik yapıyorum. Hem ben, hem de o oyuncu arkadaşımız bu durumun yaptığımız işlerin önüne geçmesini istemeyecektir. Bütün her şeyi hukuka bıraktık" demişti.

Bilirkişi raporunda, Elçin Sangu’nun eski menajerine 3 milyon lira tazminat ödemesi gerektiği belirtildi. Ve davada karar çıktı. Elçin Sangu davayı kaybetti. Mahkeme, ünlü oyuncunun Başay Okay'a 100 bin dolar tazminat (1 milyon 350 bin TL), rol aldığı reklamlarda Okay'ın hak ettiği 2.5 milyon TL'yi 6 yıllık faiziyle ödemesini hükmetti. 

Peki Başay Okay kimdir? Başay Okay nereli? Başay Okay kaç yaşında? Başay Okay nereli? Başay Okay ne mezunu? 

BAŞAY OKAY KİMDİR?

22 Aralık 1976 yılında İstanbul'da doğdu. Erenköy Kız Lisesi'nden mezun oldu. İ.Ü. Hukuk Fakültesi'ne devam okurken müzik çalışmalarına başladı. TRT Gençlik Korosu'nda ve çeşitli gece kulüplerinde şarkı söylemeye başladı ve hukuk fakültesindeki öğrenimini bırakıp Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü'ne gitti.

İ.Ü.'de yarı zamanlı opera-şan bölümünde 1 sene eğitim aldı. 

Başay Okay, tiyatro, müzik çalışmalarının yanı sıra pek çok reklam ve dizide de yer aldı.

Karım ve Annem, Emret Komutanım, Korkuyorum Anne, Gece Sesleri, Musallat 2 gibi yapımlarda rol aldı. Kadınca dergisinde yazılar yazdı.