Trajik bir trafik kazasında henüz 28 yaşında hayatını kaybeden başarılı müzisyen ve davranışları ile çok sevilen Barış Akarsu'nun hayatı film oluyor. Peki filmde onu tanımamıza neden olan Akademi Türkiye sunucusu Öykü Serter jüri üyeleri ve yarışmacılar görünecek mi?

2004 yılında ATV'de yayınlanan Akademi Türkiye adlı yarışmaya katılarak tanınan Barış Akarsu kısa süre içinde çok sevildi. Hem başarısı hem de davranışları ile kendine hayran bırakan tanıyan herkesin çok sevdiği Akarsu trajik bir kazada 2007 yılında hayata veda etti.

61761c1c45d2a0a1041af3b2

Gözden kaçırmayın

Serenay Sarıkaya Umut Evirgen Neden Ayrıldı Ortaya Çıktı! Serenay Sarıkaya Umut Evirgen Neden Ayrıldı Ortaya Çıktı!

Sunuculuğunu Öykü Serter'in yaptığı jüri koltuğunda Cem Ceminay, Yüksel Aytuğ, Meral Okay, Pelin Akat ve Pieter Snapper'in yer aldığı Akademi Türkiye yarışmasında şampiyon olan ancak program tarafından verilen sözler tutulmadığı için yarışamanın yurt dışı ayağına gidemeyen Barış Akarsu'nun hayatı film oluyor. 

BJfRWe3CYAAmzFF

Akademi Türkiye yarışmasında sesi ve sempatik mütevazi tavırlarıyla kendine hayran bırakan yarışma sonrası da verdiği röportajlarda ve oynadığı Yalancı Yarım dizisiyle Türkiye'nin sevgilisi olan Barış Akarsu 2007 yılında henüz 28 yaşında Bodrum'da önlem alınmayan her gün onlarca kazanın meydana geldiği bir yerde hayatını kaybemişti.

MV5BNjZiOThmN2EtNTQ1Yi00ZDZmLTkyNDItNTdkYjM4ZTZkZGUyXkEyXkFqcGdeQXVyNDg4MjkzNDk@._V1_

Barış Akarsu'nun hayatının film olacağı daha önce söylenmişti. Ve proje yıllar sonra hayata geçiyor. Akarsu'yu oyuncu İsmail Ege Şaşmaz'ın canlandıracağı açıklandı. 

hqdefault-4

Barış Akarsu'nun hayatının anlatılacağı filmde Akademi Türkiye yarışmasında yer alan ve hala hayatta olan jüri üyeleri Pelin Akat, Yüksel Aktuğ, Cem Ceminay, Pieter Snapper ile yarışmanın sunucusu Öykü Serter ve yarışamadaki akılda kalan yarışmacılar Pınar Aydın, Özgür Çevik gibi isimler yer alacak mı merak konusu oldu. Barış Akarsu'nun cenazesinde yarışmadan arkadaşı olarak sadece Özgür Çevik görülmüştü.