Daha önce Barcelona forması giyen efsane oyuncu Dani Alves, yeniden eski takımına geri göndü. Kulüp yönetimi 38 yaşındaki oyuncuyla yeniden sözleşme imzaladıklarını duyurdu.

Avrupa futbolunun en başarılı kulüplerinden biri olan Barcelona, son yıllarda eskiye göre daha düşük bir performans gösteriyordu. Son olarak yıllarını takıma adayan efsane isim Lionel Messi'nin de takımdan ayrılması Barça'da etkili bir düşüş yarattı.

Dani Alves-1

Gözden kaçırmayın

Süper Lig ve TFF 1. Lig Yayın Haklarını Saran Grubu mu TRT mi Alacak? Bein Çekildi! Acun Bekleniyor! Süper Lig ve TFF 1. Lig Yayın Haklarını Saran Grubu mu TRT mi Alacak? Bein Çekildi! Acun Bekleniyor!

Geçtiğimiz sezonda takımın başına getirilen Ronald Koeman'ın da 2020-2021 sezonuna kötü başlaması, Hollandalı teknik adamın görevden alınmasına neden olurken Koeman'ın ardından yerine gelen Xavi Hernandez,  takımı eski günlere döndürebileceği düşünülüyor.

Barcelona'nın teknik direktörlük görevine geldikten sonra eski takım arkadaşı Dani Alves'e yönelen Hernandez, transfer için yönetime baskı yapmaya başladı. Barcelona yönetimi de Dani Alves için görüşmeleri başlatırken eski oyuncusunu ikna ederek tekrar renklerine bağlamayı başardı. 

Dani Alves

Barcelona, Dani Alves ile anlaşma yaptıktan sonra efsane oyuncusuyla 1 yıl daha opsiyonlu olmak üzere 2022 yılının Haziran ayına kadar bir sözleşme imzaladı. 38 yaşındaki başarılı futbolcu Alves, Barcelona'dan ayrıldıktan sonra PSG ve Juventus takımlarında forma giymişti.