Bankaların Yeni Çalışma Saatleri! Hangi Banka Saat Kaçta Açılıyor? Hangi Banka Saat Kaçta Kapanıyor?

Bankalar hangi saatler arasında çalışıyorlar? Hangi banka saat kaçta açılıyor ve saat kaçta kapanıyor? Çalışma saatlerini değiştiren bankalar hangileri? Bankaların yeni çalışma saatleri neler? Bankaların koronavirüs nedeniyle değişen çalışma saatleri hakkında detaylı bilgileri haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Bankaların Yeni Çalışma Saatleri! Hangi Banka Saat Kaçta Açılıyor? Hangi Banka Saat Kaçta Kapanıyor?
15 Nisan 2020 - 10:00

 

Türkiye'de koronavirüs salgınının tehdit edici boyutlara ulaşması ve yaklaşık 1500 kişinin ölümüne sebep olması sebebiyle bazı önlemler üst seviyeye çıkarıldı. Sosyal izolasyonu bozacak, kalabalıklar oluşturacak, mesafe koruma zaafiyeti getirecek tüm ortamlara müdahale edildi. Bunlardan birisi de Türkiye'de vatandaşların parasal işlemlerini yürüten bankalar oldu. İnsanların hayatında olmazsa olmaz konumunda bulunan bankaların çalışma saatlerine koronavirüs ayarı yapıldı.

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) tarafından yeniden belirlenen çalışma saatleri hakkında her bankaya tavsiyede bulunuldu. Bankalar kendilerine yapılan bu kritik tavsiyeyi yönetim kurullarında değerlendirerek bir karara bağladılar. Her banka kendi bünyesinde bir çalışma saati belirledi. Bu sebeple tüm bankalar şu saatte açılıyor, şu saatte kapanıyor genellemesi şimdilik rafa kalkmış oldu. Hangi banka saat kaçta açılıyor? Hangi banka saat kaçta kapanıyor?BANKALARIN ÇALIŞMA SAATLERİ

VAKIFBANK SAAT KAÇTA AÇILIYOR? VAKIFBANK SAAT KAÇTA KAPANIYOR?

Vakıfbank bir kamu bankası olması sebebiyle mesai saatlerinde herhangi bir değişikliğe gitmedi. Koronavirüse yönelik iç yapısında tedbirler alan Vakıfbank, sabah 09:00'da açılıyor ve akşam 17:00'da kapanıyor.

TEB SAAT KAÇTA AÇILIYOR? TEB SAAT KAÇTA KAPANIYOR?

Türkiye Bankalar Birliği'nin vermiş olduğu tavsiye kararına olumlu yanıt veren Türkiye Ekonomi Bankası mesai saatlerinde değişiklik yaptı. Buna göre, TEB şubeleri gündüz 12:00'da açılacak ve akşam 17:00'da kapanacak. Bu saatler dışında TEB şubelerinde müşteri kabul edilmeyecek ve herhangi bir işleme izin verilmeyecek.

QNB FİNANSBANK SAAT KAÇTA AÇILIYOR? QNB FİNANSBANK SAAT KAÇTA KAPANIYOR?

QNB Finansbank da koronavirüs sürecine ciddiyetle yaklaşan bankalar arasında bulunuyor. Bu süreçte şubelerde sadece hizmet vermeye yetecek kadar çalışan bırakan QNB Finansbank mesai saatlerinde de değişikliğe gitti. TBB'nin tavsiyesine uyan QNB Finansbank şubeleri gündüz 12:00'da açılacak ve akşam 17:00'da kapanacak.

YAPI KREDİ SAAT KAÇTA AÇILIYOR? YAPI KREDİ SAAT KAÇTA KAPANIYOR?

Koronavirüs tedbirlerini tüm şubelerinde yaygınlaştıran Yapı Kredi Bankası hem çalışanlarını hem de müşterilerini bu salgın tehdidi karşısında korumak için ilk günden itibaren her türlü tedbiri uygulamaya soktu. Çalışma saatlerini de değiştiren Yapı Kredi şubeleri gündüz 12:00'da açılıyor ve akşam 17:00'da kapanıyor.

ZİRAAT BANKASI SAAT KAÇTA AÇILIYOR? ZİRAAT BANKASI SAAT KAÇTA KAPANIYOR?

Ziraat Bankası da koronavirüse ciddiyetle yaklaşan finans kuruluşları arasında bulunuyor. Şubelerde her türlü tedbir alan Ziraat Bankası'nda devlet bankası olması sebebiyle çalışma saatlerinde değişikliğe gidilmedi. Ziraat Bankası sabah 09:00'da açılıyor, akşam 17:00'da kapanıyor.

GARANTİ BBVA SAAT KAÇTA AÇILIYOR? GARANTİ BBVA SAAT KAÇTA KAPANIYOR?

Türkiye'nin öncü bankalarından olan Garanti BBVA da TTB'nin mesai saati değişikliği tavsiyesine uyan bankalar arasında yer aldı. Çalışma saatlerini değiştiren Garanti BBVA şubeleri gündüz 12:00'da açılıyor ve akşam 17:00'da kapanıyor.

İŞ BANKASI SAAT KAÇTA AÇILIYOR? İŞ BANKASI SAAT KAÇTA KAPANIYOR?

Türkiye'de koronavirüse yönelik ilk tedbirleri alan banka olan İş Bankası TTB'nin mesai saatleri değişikliği içeren önerisini de dikkate aldı. Bu yönde değişiklik yapan İş Bankası şubeleri gündüz 12:00'da açılıyor ve akşam 17:00'da kapanıyor.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum