Bankalar 24 Nisan Cuma Günü Açık Olacak Mı?

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) bugün yı açıklama ile 24 Nisan 2020 Cuma günü bankaların açık olup olmayacağı konusunda yapılan tartışmalara son verdi.

Bankalar 24 Nisan Cuma Günü Açık Olacak Mı?
22 Nisan 2020 - 15:44

 

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), bir süredir tartışma konusu olan 24 Nisan 2020 Cuma günü bankaların açık olup olmayacağına dair bir duyuru yaptı. TBB'den yapılan duyuruya göre Cuma günü bankalar kapalı olacak.

Türkiye'de 4 günlük sokağa çıkma yasağı yarın başlıyor. Bu yasak 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta uygulanacak. Diğer şehirlerde ise 20-65 yaş aralığındaki vatandaşlara herhangi bir kısıtlama getirilmeyecek.

TBB yasak kapsamında banka şubelerindeki mesai saatleri hakkında bir açıklama yaparak, “31 ilde 24 Nisan Cuma günü bankalar kapalı olacak. Bu çerçevede bankalar müşterilerine gerekli duyurularda bulunmalıdır. Son işlem tarihi 24 Nisan günü olan bankacılık işlemlerinin şube dışı kanallardan gerçekleştirilmesi ya da 27 Nisan 2020 Pazartesi gününe ertelenmesi şeklinde tavsiyede bulunulmuştur.” denildi.

Yapılan bu açıklamaya göre banka şubeleri 31 şehirde Cuma günü kapalı olacak. Bankacılık işlemleri bu şubelerden gerçekleştirilemeyecek. Diğer şehirlerde bankalar normal çalışma saatlerinde açık olacaklar.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum