Vatandaş tarafından en çok araştırılan konu faiz oranları oldu. Bankada parası olanlar ve 30.000 TL birikimini 32 günlük vadeli mevduat hesabında tutanlar aylık kaç TL kazanç elde edecekler? İşte vatandaş tarafından merak edilen o miktarlar…

Faiz oranları gitgide yükseliyor. Bankalar sürekli olarak faiz oranlarını yükseltiyorlar ve vatandaşlar bayram ediyor. 30 bin TL birikimi olanın 32 günlük faiz ile kaç TL kazanacağı araştırılan konular arasında. 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranlarında ciddi bir artış meydana geldi. Bankalarda parasını tutanlar sevindi. Maksimum faiz veren bankalar hangileri?

Bankada Parası Olana Müjde! Bayram Ettiren Faiz Oranları Açıklandı!

Hangi Hangi Bankalar Yıllık Yüzde Kaç Faiz Veriyor?

30.000 TL bankada birikimi olan vatandaşlara 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları açıklandı.

- Alternatif Bank yıllık faiz oranı yüzde 19.50

- Odeabank yıllık faiz oranı yüzde 19,25

- Cepteteb yıllık faiz oranı yüzde 19.25

- Fiba Banka yıllık faiz oranı yüzde 19.50

- Akbank yıllık faiz oranı yüzde 18.50

- ING bank yıllık faiz oranları yüzde 18.50

- Halkbank yıllık faiz oranı yüzde 18

- Denizbank yıllık faiz oranı yüzde 17,25

- CepteTEB yıllık faiz oranı yüzde 17

- Enpara.com yıllık faiz oranı yüzde 15.50

- GarantiBBVA yıllık faiz oranını yüzde 13.50

- Türkiye iş Bankası yıllık faiz oranı ,80 olarak belirlendi.

32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı Yüksek Olan Bankalar

Merkez Bankasının gerçekleştirmiş olduğu parasal sıkıştırma politikası sonrası bankalar sürekli olarak faiz oranlarını arttırma kararı alıyorlar. Ucuz likitide muslukları bir anda kapatıldı ve bankalar zorunlu olarak vadeli mevduat hesaplarına yöneldi ve faiz oranlarının kademeli olarak artırılması kaçınılmaz oldu. Bu da bankalara parasını vadeye koyan yatırımcıya kazandırdı.

Bankalar Tarafından Sağlanan Vade Çeşitleri Nelerdir?

Her bankanın vade süresi birbirinden farklıdır. Fakat genel olarak 1 ay, 3 ay, 6 ay ve 1 yıllık vade uygulaması bulunmaktadır. Her vade kendine özgü bir faiz oranı ile yatırımcıya kazanç sağlar. Bazı bankalar gün üzerinden de vade veriyor. Birikim hesabı olarak da adlandırılan bu hesaplarla ilgili pek çok kişi merak içerisinde.

Vadeli Mevduat Hesabından Stopaj Kesintisi Yapılıyor Mu?

Vadeli mevduat hesabı üzerinden stopaj kesintisi yüzde 15 oranında yapılmaktadır. Stopaj kazancınız üzerinden ödediğiniz gelir olarak isimlendirilmektedir. Stopaj devlete ödenir ve stopaj oranı da vadeye göre değişiklik gösterir. Vade uzadıkça stopaj oranı düşer.