Kredi notunuz düşük olsada Halkbank halkının yanında olamaya devam ediyor. Halkbank ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmak isteyenlere büyük bir kampanya sundu. Faydalanmak isteyen bireylerin biran evvel gerekli başvuruları yapması gerekiyor. Öncelikle kredi notu nedir bunu size açıklamak isteriz. Kredi notu aslında bankalar gözünde sizin adli sicil kaydınız gibi düşünülebilir. Bankalar için vatandaş olarak kredi notunuzun sicil kaydınız gibi olduğunu daha önce belirtmiştik. Kredi notunuz bir bankaya kredi için başvurmanız durumunda öncelikle bakılan unsurlardan biridir. Kredi notunuz ne kadar yüksek olursa kredilerden faydalanırken yararlanabileceğiniz ayrıcalıklar o derece artmaktadır. Örneğin kredi notu 1600 olan bir birey kredi notu 900 olan bir bireye göre daha düşük faiz oranları ile kredi başvurusunda bulunabilecektir.

Kredi notumu neler etkiler , kredi notumu nasıl arttırabilirim ?

Kredi notunuzu etkileyen bir çok etken bulunmaktadır. Bunların bazıları kredi notunuzu arttırırken bazıları da kredi notunuzu arttırabilmektedir.

Kredi notunu düşüren etkenler

l Kredi taksitini zamanında ödememek
l Kredi kartı borcunuzu geciktirmek, zamanında ödememek
l Başka bankalara olan gecikmeler, borçların zamanında ödenmemesi
l Kefil olunan kredilerde sorumluluklar ile ilgili yaşanan sorunlar

kimlik-numarasina-7500-tl-odeme-yapiliyor-ay-sonuna-kadar-odenecek

Kredi notunu arttıran etkenler

l Kredi taksitlerinin ödemelerini zamanında gerçekleştirmek
l Kredi kartı borçlarınızı zamanında ödemek
l Çekip zamanında sağlıklı bir şekilde borçların tamamlanması
l Otomatik ödeme talimatları

Kredi notlarının nasıl artıp azalacağını öğrendiğimize göre şimdi Halkbank ihtiyaç kredisi haberimize geri dönebiliriz. Halk bankası vatandaşların ihtiyaç duymaları halinde 18 yaşından büyük vatandaşlarımız için 20000 TL ihtiyaç kredisi ödemesi yapıyor. İhtiyaç kredisi kampanyası detayları ise şu şekildedir; 36 aya kadar ödeme vadesi içerisinde toplamda 90 gün yani 3 ay kredi taksiti öteleme imkanı sunuyor. Başvuru da bulunmak isteyenlerin ise yapmaları gereken oldukça kolaydır. Halkbank müşteri hizmetleri aranarak yapılacak olan görüşmede başvurmak istediğiniz krediyi söyleyerek müşteri temsilcisinden size yardımcı olmasını bekleyebilirsiniz. Ayrıca müşteri temsilcisi ile görüşerek kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz. Halk bankası mobil uygulaması üzerinden masrafsız belgesiz bir şekilde gelir belgesine ihtiyaç duymadan gerekli başvuruları yapabilirsiniz. Sağlıklı ve refah dolu günler dileriz.