Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uygur İstifa Haberleri ile İlgili Açıklama Yaptı Ama İstifa Etmedi!

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uygur, hakkında çıkan istifa haberlerine ilişkin konuştu. Makam ve mevki sevdasında olmadığını, koltukta kaldığı sürede elinden geleni yapacağı söyledi.

Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uygur İstifa Haberleri ile İlgili Açıklama Yaptı Ama İstifa Etmedi!
Editör: Tüm Haber
20 Ekim 2017 - 00:37

Balıkesir Büyükşehir Başkanı'nın istafsı beklenirken açıklama geldi!

Son dönemlerde birçok ilin Büyükşehir Belediye Başkanları'nın istifası gündemde ve mecliste dolaşıyor. İddealara göre 6 ilin Büyükşehir Başkanı'nın istifasına yönelik haberler yayılmıştı. Bu talebin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isteği doğrultusunda olduğu söylendi. Bu illerden birisi de Balıkesir'di. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uygur'un istifa etmesi bekleniyordu. Ancak Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Ahmet Uygur'dan açıklama geldi.

Balıkesir Büyükşehir Başkanı Edip Ahmet Uygur açıklamalarında, mevki ve makamı tutmak için ne olursa olsun yeni atılımlar çalışmalar yapıyoruz ve fidan dikiyoruz ifadesini kullanırken, bunun sadece koltuk sevdası olmadığını uzun vadade çalışmalar planladığınıi Balıkesiri geliştirmek için atılımlar yapmak istediğini ve işin içinde vefa olduğu beyanını verdi. Edip Ahmet Uygar, 3.5 yıldır Balıkesir çin hizmet verdiğini belirtirken yeni projesinden bahsetti. AvluBalıkesir, Balıkesir'in merkezi olacağını söyledi. 

Yeni projelerinden bahseden Edip Ahmet Uygur, Balıkesir'e insanların nefes alacağı yeni mekanlar yapacağını söyledi. Bu mekanlarda kafeteryalar, sinema salonları ve oyun alanlarının olacağ bilgisini de verdi. Bu durumdan dolayı halkın şikayet etmediğini aksine memnun kaldığını ve Bakan sağ olsun tabirini kullandıklarını söyledi. 

Son zamanlarda istifasına yönelik haberlerin çıktığını söyleyen Uygur, bu durum hakkında da konuştu. Ahmet Edip Uygur, makam mevki sevdasında olmadığını, herşeyin geçici olduğunu, koltukta oturduğu srece Balıkesir'i geliştirmek için elinden geleni yapacağını söylerken  her şey geçicidir, kıyamet dahi kopsa bir fidn dikeceği tabirini kullandı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum