Sağlık Bakanlığı çalışanları için müjdeli haberi verdi. Bir süredir yapılan çalışmalar sonuç verdi. Sağlık Bakanlığı tarafından koronavirüs aşısı uygulamaları kapsamında sağlık çalışanları için uygulama gerçekleştirmiş oldukları için ek ödeme yapılmasına karar verildi. Süreci 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren geçerli olduğu belirlendi. Geçerlilik süreci göz önünde bulundurulduğu zaman uygulamanın 3 ay boyunca uygulanacağı belirlendi. 

Sözleşmeli olarak görev yapan aile hekimleri ile aile sağlığı çalışanlarının bakanlık tarafından planlanan sağlık personellerini kapsadığı öğrenildi. 

1500 LİRA VE 3 BİN LİRA EK ÖDEME YAPILACAK

6-4

Yeni düzenleme sonrasında Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yeniden düzenlendi. Yapılan düzenleme sonrasında Resmi Gazete'de yayınlandığı ve hayata geçirildiği öğrenildi. 

Yeni düzenleme sonrasında 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren geçerli olacak ödemeler 3 ay süreyle devam edecek. Yönetmelikte belirlenen esasların karşılanması önemli bir detay olarak ifade edildi. Sözleşmeli olarak çalışan aile hekimleri aylık 3 bin lira ek ödeme alacaklar. Sözleşmeli olarak çalışan aile sağlığı çalışanları net olarak aylık 1500 lira ek ödeme alacak. 

Koronavirüs aşısı yapılması halinde tüm detaylar dikkate alındığı zaman Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen rakamlar göz önünde bulundurulduğu zaman ek ödemeler yapılabilecek. Ek ödeme alınması için yapılacak olan ödemenin tamamı üzerinden brüt tutar ile devlet tarafından karşılanacak olan sosyal güvenlik priminin ve kesintilerin toplamının hesaplandığı süreç içerisinde maddeler göz önünde bulundurulacak. Ek ödeme için sürecin başladığı belirlendi.