Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, anaokulları için koronavirüs tedbirleri kapsamında daha önceden alınan 14 günlük karantina süresinin 10 güne düşürüldüğünü duyurdu.

Eğitim alanında yapılan planlamalar ve sonraki süreçleri kapsayan projeler hakkında önemli bilgiler paylaşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, koronavirüs tedbirleri ile ilgili de alınan bazı yeni kararları açıkladı. Bunlardan birinin de anaokullarındaki karantina süreleri olduğu belirtildi.

Gözden kaçırmayın

Zekeriya Beyaz Kimdir? Öldü Mü? Neden Öldü? Ne Hastasıydı? Hastalığı Neydi? Serveti Ne Kadar? Evli Miydi? Zekeriya Beyaz Kimdir? Öldü Mü? Neden Öldü? Ne Hastasıydı? Hastalığı Neydi? Serveti Ne Kadar? Evli Miydi?

anaokullarında karantina süreleri

Birinci öncelik olarak okulların eğitim-öğretime açık tutulması olduğunu söyleyen Bakan Mahmut Özer, kaynak kitaplarla ilgili alınan kararlar hakkında detaylar verirken, kendilerinin sundukları kaynak kitapların  piyasada satılanlardan çok daha kaliteli olduğunu belirtti. Kaynak kitapların Kasım ayından itibaren öğrencilere ücretsiz olarak verileceğini aktaran Bakan Özer, koronavirüs tedbirleri kapsamında anaokulları için alınan 14 günlük karantina süresinin de yarından itibaren 10 güne indirileceğini duyurdu.

anaokullarında karantina süreleri-1

Yeni dönem için eğitim reformu yapılıp yapılmayacağına dair kendisine yöneltilen bir soruyu da yanıtlayan Bakan Mahmut Özer, kendisinden reform beklenilmemesini vurgulayarak, önceliğinin reform olmadığını, mevcut hizmetleri geliştirmek ve aynı zamanda da eksikleri gidermek olduğunu söyledi.