Gündem

Bakan Kurum’dan konut almak isteyenleri heyecanlandıracak açıklama: Kolaylaştıracağız!

Türkiye’de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kentsel dönüşüm projeleri sayesinde şehirlerin çehreleri değişmeye başladı. Ülke genelinde başlayan kentsel dönüşüm projeleri kapsamında atıl evler yıkılıyor ve yerlerine daha uygun konutlar yapılıyor.

EV SAHİBİ OLMAK İSTEYENLERİ HEYECANLANDIRAN AÇIKLAMA

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yıllardır beklenen kentsel dönüşüm eylem planı hakkında konut sahibi olmak isteyenleri heyecanlandıracak bir açıklamaya imza attı. Türkiye’de toplamda 1.5 milyon konutun kentsel dönüşüme girerek yenileneceğini dile getiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “İller Bankası altyapı hizmetlerinin sağlanması amacıyla gerek teknik gerekse kaynak desteğini daha da artıracak. Yeni dönemde, İller Bankası kanalıyla belediyelerimize 4 milyar liralık dönüşüm kredisi veriyoruz.” Dedi.

KONUT ALIMI KOLAYLAŞACAK

Ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Bununla da yetinmiyor, kredilerimizde yüzde 50’ye kadar kredi finansmanında hibe desteği sağlıyoruz. Bunun yanında yeniden hizmete açtığımız Emlak Katılım Bankası ulusal ve uluslararası düzeyde finans kaynaklarının tespitinde önemli bir noktaya geldi. Yine, Emlak Katılım Bankamız ile konut alım sürecinde, taraflara finans sağlayacak, konut alımını çok daha kolaylaştıracağız” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı